Mike Novogratz: Bitcoin İçin Mükemmel Zamanlama • Coinkolik
Yükleniyor...

Mike Novogratz: Bitcoin İçin Mükemmel Zamanlama

Dün gece gerçekleşen Bitcoin'in (BTC) üçüncü yarılanması büyük bir ilgi ile takip edildi.

mike novogratz yarılanma sonrası bitcoin icin umutlar yuksek

Dün gece gerçekleşen Bitcoin’in (BTC) üçüncü yarılanması büyük bir ilgi ile takip edildi. Yarılanma sonrası ise Bitcoin’in ne olacağı yönünde birçok farklı düşünce ortaya atıldı ve bu durum kripto topluluğunda kafa karışıklığına sebebiyet verdi. Yaşanan tüm bu karışıklığın ortasında Galaxy Digital Kurucusu ve CEO’su Mike Novogratz yaptığı açıklamada, şimdi Bitcoin için mükemmel bir zaman olduğunu belirtti. CNN ile yaptığı röportajda konuşan ünlü CEO, yarılanma sonrası daha fazla yatırımcının Bitcoin’e yatırım yapmayı düşündüğünü belirtti.

Novograt, Bitcoin’e artan ilginin başlıca sebebi, koronavirüs pandemisi sebebi ile ülkelerin rastgele para basması ve bu durumun da fiat paralarda yüksek enflasyona sebebiyet verecek olması olduğunu belirtiyor.Bitcoin’de ise yarılanmanın temsil ettiği “niceliksel sıkıştırma” Bitcoin’in arzını azaltacak ve bu durum da lider kripto varlığı yatırımcılara daha cazip hale gelmesine sebebiyet veriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bitcoin’e ve diğer kripto paralara artan ilginin en son örneği olarak ise Wall Street’in en büyük yatırımcılarından olan Paul Tudor’un geçtiğimiz günlerde tüm varlıklarının yaklaşık %2’si ile Bitcoin aldığını açıklaması olarak gösterilebilir. Paul Tudor’un bu derece haber olmasının bir diğer sebebi ise, daha önce kripto varlıkların sürekli spekülasyona uğradığını belirten ve Bitcoin’i eleştiren kişiler arasında olması.

Gerçekleşen Bitcoin yarılanma etkinliği şu an için çarpıcı bir fiyat artışına sebep olmamasına rağmen, lider kripto varlığa yapılan yatırımların sürekli artması, Bitcoin’in uzun vadeli bir yükseliş trendini yakalayacağının habercisi olabilir. Geçmiş dönemlerdeki yarılanmalara baktığımızda, yarılanma sonrası fiyat artışları ortalama bir yıl içerisinde gerçekleşmiş. Bu yüzden bu yıl yaşanan yarılanmanın Bitcoin’in fiyatı üzerindeki etkisini konuşmak için oldukça erken.

Bitcoin şu anda yazım itibari ile 8.785 dolar seviyesinden işlem görüyor.