Yükleniyor...

Mike Novogratz, Bitcoin’in Gidişatı Konusunda Emin Değil

Galaxy Digital CEO'su Mike Novogratz, Bitcoin'in 30.

mike novogratz

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, Bitcoin’in 30.000 dolar seviyesini geçip geçemeyeceğinden emin değil.

Mike Novogratz, Bitcoin’in kısa vadede 30.000 dolar seviyesinin üstüne çıkmasının çok mümkün olmadığına inanıyor. Novogratz, lider kripto paranın bir süreliğine 20.000 dolar ila 30.000 dolar bandında kalacağını düşünüyor. Galaxy Digital CEO’su bu durumun yatırımcılar için iyi bir fırsat olduğuna inanıyor.

Lider kripto para yaklaşık iki aydır 30.000 dolar seviyesinin altında yer alıyor. Terra’nın çöküşüyle baş gösteren piyasa krizi, Haziran ayında Bitcoin’in 17.500 dolar seviyesine kadar gerilemesine neden oldu. Bununla beraber lider kripto para, son birkaç haftadır 20.000 doların üzerinde kalmayı başardı.

Mike Novogratz İyimser Değil

Galaxy Digital CEO’su ve aynı zamanda önemli bir Bitcoin savunucusu olan Mike Novogratz, varlığın kısa vadedeki fiyatı konusunda çok iyimser değil. Ona göre varlığın değeri yakın zamanda 20.000 dolar seviyesinin altına düşmezse, yatırımcıların minnettar olması gerekiyor.

“Bitcoin bu yükselişle 30.000 doları geçebilecek mi? Göreceğiz ancak şüpheliyim. Sanırım bir süre bu aralıkta yer almaya devam edeceğiz. 20.000 dolar, 22.000 dolar veya 30.000 dolar aralığında olursak açıkçası mutlu olurum”

Ünlü milyarder sektördeki mevcut sıkıntının kurumsal akış sıkıntısıyla yaşandığını açıkladı.

novogratz 2

Örnek olarak Tesla, geçtiğimiz yıl 1,5 milyar dolar değerinde Bitcoin satın alsa da birkaç hafta önce 936 milyon dolarlık BTC’nin nakit paraya çevrildiği açıklandı.

Novogratz, Ethereum fiyatında da Merge’in ardından bir yükseliş yaşanmasını bekliyor. Ona göre Proof-of-Stake algoritmasına geçiş, varlığın değerini 2.200 doların üzerine itmeli.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner