Yükleniyor...
Sponsored

Mike Novogratz, Kripto Paralara 100 Milyon Dolar Yatıracak

Ünlü Bitcoin (BTC) boğası Mike Novogratz, kripto girişim şirketi aracılığıyla kripto tabanlı projelere 100 milyon dolar yatırım yapacak.

mike ck

Ünlü Bitcoin (BTC) boğası Mike Novogratz, kripto girişim şirketi aracılığıyla kripto tabanlı projelere 100 milyon dolar yatırım yapacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

2018 yılında Mike Novogratz ve iş ortağı Christian Angermayer tarafından ortaklaşa kurulan Malta merkezli Cryptology Asset Group Avrupa’da blokzinciri ve kripto ile ilgili işletmeler için bir yatırım şirketi olma özelliğine sahip.

Şirket yayınladığı raporda ilk kez fonlara, gelişmekte olan yöneticilere e GP hisselerine yapılan yatırımlara odaklanarak küresel olarak kripto girişim fonlarını ve işletmelerini desteklemeye hazır olduklarını açıkladı.

Değeri milyar dolarla ifade edilen servetinin %85’ini kripto para olarak tutan Novogratz, 2018 yılında da varlık yönetimi şirketi Galaxy Digital’i kurmuştu. Şirketin 1.5 milyar dolarlık bir parayı yönettiği ifade ediliyor.

Cryptology CEO’su Patrick Lowry’ye göre, şirketin kripto destekleme çabaları, kripto paralara olan yönelim ile paralel bir yapıda bulunuyor. Şirket son üç yılda sermayesini 33 milyon dolardan 540 milyon dolara çıkardı.

Bitcoin boğası, son altı yılını yatırımcıları kriptoya dahil etmeye çalışarak geçirdi. Novograrz, verdiği yakın tarihli bir röportajda, yatırımcıların sektöre giriş yapması için daha kolay yollar sağlamanın önemli olduğunu dile getirdi.

“Bu bir finansal oyundan daha fazlası Bu bir devrimdir. Ne kadar çok insan getirebilirsek o kadar iyi. Alanımıza ilk kez halka açık hisse senetleri yoluyla maruz kalacak birçok yatırımcı var. Alıştıkları şey bu. Rahat oldukları şey bu.”

Angermeyer da konu hakkındaki düşüncelerini açıkladı:

“Kripto devriminin en başındayız ve bu çok yeni varlık sınıfında önde gelen küresel yatırımcılardan biri olmaya çalışıyoruz. Fon yatırım stratejimiz, küresel bir yaklaşım benimseyerek ortaya çıkan yeteneklere odaklanacak ve hem kripto hem de blockchain ile ilgili şirketlerin hisse senetlerine yatırım yapan fonların yanı sıra kripto varlıklarına ve tokenlarına yatırım yapan fonları da kapsayacak.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x