Yükleniyor...

Mike Novogratz, Yatırımcıları Bitcoin ve Altın Almaya Çağırıyor

Önde gelen Bitcoin boğası Mike Novogratz, yatırımcıları Bitcoin (BTC) ve altın almaya çağırıyor.

mike bitcoin

Önde gelen Bitcoin boğası Mike Novogratz, yatırımcıları Bitcoin (BTC) ve altın almaya çağırıyor. Ünlü bir Bitcoin destekçisi ve BTC yatırımcısı olan Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, Bitcoin ve altın satın almak için başka bir neden paylaştı: Bu 2 varlık da her ne kadar BTC’yi bu statüden uzak tutmaya çalışanlar olsa da güvenli bir liman.

Bunun nedeni, mevcut Bitcoin fiyatının 9 bin doların üzerine çıkması değil. Mike Novogratz, başka bir “uygar” ülke hakkında, mevcut mali krizde faiz oranlarını negatif seviyeye indiren bir makale paylaştı.

Deutsche Bank Negatif Faiz Oranı Getiriyor

Mike Novogratz, Voimagold’da altın analisti olan Jan Nieuwenhuijs’in paylaştığı bir makaleyi retweetledi. Almanya merkez bankasının şu anda 100.000 EUR’dan fazla mevduat için negatif faiz oranları getirdiğini ifade etti. Lyn Alden Yatırım Stratejisi’nin kurucusu Lyn Alden de altın ve gümüş tutma giderlerinin o kadar da kötü görünmediğine dikkat çekiyor. Bir Twitter kullanıcısı ise ona Bitcoin’i tutarken ortaya çıkan tek masrafın bir kağıt parçası olduğunu söyleyerek cevap verdi.

Daha önce Mike Novogratz, insanların devrinin bittiğini ve Ork döneminin geldiğini söyleyen bir YouTube videosunu paylaşarak, Bitcoin nerd’leri ve orklar arasında şakayla karışık bir karşılaştırma yapmıştı.

Bitcoin 9.000 Doların Altına İndi

Bu arada, lider kripto para biriminde işler tersine döndü ve 9 bin doların altına indi. Yazının yazıldığı sırada BTC, 8 bin 952 dolardan işlem görüyordu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner