Yükleniyor...

Mike Novogratz: Yatırımcıların Yaptığı En Büyük Üç Hata

Galaxy Digital'in CEO'su, hem geleneksel hem de kripto olmak üzere çalkantılı pazarlardan nasıl kurtulacağına dair tavsiyeler sunuyor.

5dadde9c4af909303950e0c2

Galaxy Digital‘in CEO’su, hem geleneksel hem de kripto olmak üzere çalkantılı pazarlardan nasıl kurtulacağına dair tavsiyeler sunuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Galaxy Digital CEO’su Michael Novogratz’a, insanların yaptıkları en büyük ticaret hataları hakkında sorular soruldu. Novogratz, insanların acele ettiğini söylerken aynı zamanda marjlarda neler olduğunu gözlemlememek ve kısa vadeli stratejilere odaklanmak gibi eylemlerin en önemli hatalar olduğunu dile getirdi.

Galaxy Digital’in kurucusu ve CEO’su Michael Novogratz, yatırımcıların bugün yaptığı en yaygın ve maliyetli hataların ayrıntılarını açıkladı ve Bitcoin’e olan mevcut güven eksikliğinin altını çizdi.

Novagratz hataları şu şekilde sıraladı:

  1. İnsanların yaptığı en büyük hata, bir piyasa kötüye doğru gittiğinde geri dönüş zamanının geldiğini düşünmesidir. Ancak işler her zaman düşündüğünden daha da kötü bir hale gelir. Bazen ben de bu hatayı yapıyorum, ama kendime şunu söylüyorum: ‘Hey, bir şey satın almak istediğinde, uzun bir yürüyüşe çık, sonra bir hafta sonra geri dön ve tekrar duruma bak.’ Ve durum genellikle daha kötüdür. Bir kez kötüleşmeye başladıklarında, bir süre kötü kalırlar.
  2. Temelde işlerin olumlu olduğu bir hikaye seçin – İşler marjlarda daha iyi mi yoksa daha kötüye mi gidiyor? Yani, bir şeylerin daha iyi döndüğünü görebiliyorsanız, bu genellikle olumlu bir döngünün işaretçisidir.
  3. Bu, dibi gören şeyleri alıp satamayacağınız anlamına gelmez, ancak değer kaybı yaşandığı zaman gerçekten yapmanız gereken şey, uzun süre tutabileceğiniz şeyleri satın almaktır.

Bitcoin’den Bahsetti

Peki ya Bitcoin? “Deflasyon olmadığını görmedikçe Bitcoin’de bir fiyat artışı göreceğimizi sanmıyorum” dedi Novogratz. CEO, bu cümlesiyle aslında 52 gün sonra gerçekleşmesi beklenen halving’den bahsediyordu. Geçen hafta, Bitcoin yıllık en düşük değeri 5 bin 300’e gerilediğinde Novogratz kripto para birimine olan güvenin buharlaştığını tweetledi.

Aslında Novogratz, kripto yatırımcılarını, koronavirüs krizi gibi siyah bir kuğu olayının Bitcoin için kötü olabileceği konusunda uyarmaya çalıştı. 1 Mart’ta yatırımcıların bu tür etkinlikler sırasında tüm varlıklarını tasfiye etme eğiliminde olduklarını tweetlemişti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x