Yükleniyor...

Mike Novogratz: Yeni Yatırımcıların Daha Fazla Bitcoin (BTC) Alması Gerekiyor

Mike Novogratz'a göre, yeni yatırımcılar yatırım portföylerinin en az %5'ini kripto para birimleri ile doldurmalıdır.

novogratz bitcoin

Mike Novogratz’a göre, yeni yatırımcılar yatırım portföylerinin en az %5’ini kripto para birimleri ile doldurmalıdır.

Bitcoin boğası ve Galaxy Digital’in kurucusu Mike Novogratz, yatırımcılardan fonlarının daha fazlasını Bitcoin ve dijital para birimlerine ayırmaları için deyim yerindeyse yalvarıyor. Bir CNN röportajında, yatırımcılara verdiği tavsiyeyi değiştirmek istediğini itiraf eden ünlü isim daha önce, fonlarının yaklaşık %1’ini kripto para birimine yatırmaları gerektiğini belirtmişti. Şimdi, uzun vadeli bir varlıkta tutmak için Bitcoin’e en az %3 yatırım yaparak paralarının çoğunu kripto para birimine yatırmaya başlamalarını öneriyor.

Bitcoin’e Ne Kadar Yatırım Yapılmalı?

Röportajda Novogratz’a göre, yeni Bitcoin yatırımcılarının fonlarının %5’ini Bitcoin’e yatıracak kadar ileri gidebileceğine inanıyor:

“Bence yeni bir yatırımcı Bitcoin’e %5 koyabilir. Bitcoin sıfıra geri dönmüyor… Kesinlikle 14.000 dolara geri dönebilir -% 30-40 kaybedebilirsiniz, ancak paranızın %80-90’ını kaybetmezsiniz.”

Bunun kripto para piyasasındaki tarihi verilere ve mevcut istikrara dayandığını açıklamaya devam etti. Bitcoin’in artık “dijital altın rolünü yerine getirdiğini” ve endüstride dalgalı bir varlık olarak ününe rağmen değer depolamak ve tutmak için yatırım aracı olarak hareket ettiğini öne sürdü.

Görünüşe göre Novogratz deneyimi olmadan bu tavsiyeyi vermiyor. Röportajda, portföyünün yaklaşık %50’sinin kripto para birimlerinden oluştuğunu söyledi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x