Yükleniyor...

Mike Novogratz’tan Dijital Dolar Yorumu

Ünlü Bitcoin (BTC) boğası Mike Novogratz, ABD'nin dijital dolar üretme yolunda ilerlemediği müddetçe, krize girebileceğini iddia etti.

mike

Ünlü Bitcoin (BTC) boğası Mike Novogratz, ABD’nin dijital dolar üretme yolunda ilerlemediği müddetçe, krize girebileceğini iddia etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Deneyimli yatırımcı, ABD’nin şu anda ekonomik açıdan iyi konumda olduğunu söylese de, yine de dijital dolar piyasaya sürmediği takdirde, rekabette oldukça geride kalabileceğini ön görüyor.

Dijital Doların Önemi

Novogratz, dijital doların ABD için önemibi vurguladı. Ünlü Bitcoin boğası, konuyla ilgili şu ifadeyi kullandı.

“Bana göre bu varoluşsal bir kriz ve bu nedenle dijital dolara ihtiyacımız var.”

Ünlü yatırımcı ayrıca, COVID salgını ve genel olarak ABD pazarı ve dünya üzerindeki olumsuz etkileri hakkında da görüşlerini aktardı. Hastalığın neden olduğu ekonomik sıkıntıları ortadan kaldırmak için yapılan trilyonlarca dolarlık harcamaya atıfta bulundu.”

“Mali ve para politikamız bir Muz Cumhuriyeti’nden geliyormuş gibi görünmeye başladığında, güvenin azaldığını göreceksiniz.”

Bazı borsa yatırımcılarının geçtiğimiz haftalarda ABD enflasyonundaki artış konusunda uyarıda bulunmalarının ardından, dijital doların varlığı daha da önemli görünüyor.

Çin ile Rekabet

Novogratz Çin ile olan rekabetten de söz etti. Ünlü yatırımcı Çin’in bu yönde çok daha önde olduğunu düşünüyor.

Çin bilindiği üzere dijital yuana büyük destek veriyor. Uzmanlara göre Çin, bu parayı büyük devletlerle olan rekabetinde kullanacak.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x