Yükleniyor...

Mike Novogratz’tan “Güvenli Liman” Açıklaması

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, Bitcoin'in riskli varlıkların toplu tasfiyesi nedeniyle güvenli liman varlığı gibi davranmadığını açıkladı.

Mike Novogratz güvenli liman

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, Bitcoin’in riskli varlıkların toplu tasfiyesi nedeniyle güvenli liman varlığı gibi davranmadığını açıkladı.

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, Bitcoin’in güvenli liman statüsüne tam olarak ne olduğunu açıklamaya çalıştı. Novogratz, attığı bir tweet ile yatırımcıların davranışlarından bahsetti. Ona göre insanlar Bitcoin’i normalde dünyadaki belirsizliklere karşı güvenli bir liman olarak kullanıyordu fakat durumun farklılaşmasıyla beraber, başka yollarla kazanç sağlama eğilimine geçtiler.

Bitcoin Riskten Korunma Amaçlı Bir Varlık Değil

Küresel pazarlarda acımasız günler yaşanıyor. Bitcoin de bu acımasızlıktan nasibini aldı. Bu nedenle insanlar onu güvenli bir liman olarak hizmet eden bir varlık olarak görmüyor. Aslında, BTC herhangi bir geleneksel varlıktan daha kötü performans göstererek, değerinin yüzde 15’ini bir haftadan daha kısa sürede kaybetti. Yazının yazıldığı sırada Bitcoin, CoinMarketCap verilerine göre 8 bin 658 dolardan işlem görüyordu.

Novogratz’a göre yatırımcılar, durumlar kötü bir hale geldiği zaman likiditasyona yöneliyor. Novogratz, şunları söyledi:

BTC, kötü şeylere karşı bir çit olmaktan, ticarete nasıl geçti? İşler geçen hafta olduğu gibi kötüden çok kötüye gittiğinde, yatırımcılar likiditasyona yöneliyor. Diğer zararları telafi etmek için kar ayırıyorlar. Ahh.

 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner