Yükleniyor...

Milenyum Kuşağı Altın Yerine Bitcoin’i Tercih Ediyor

Morgan Stanley'den Ruchir Sharma, son zamanlarda merkez bankaları tarafından gerçekleştirilen para basımı nedeniyle portföyünüze Bitcoin ve altın eklemenizi önerir.

milenyum kusagi altin yerine bitcoini tercih ediyor

Morgan Stanley’den Ruchir Sharma, son zamanlarda merkez bankaları tarafından gerçekleştirilen para basımı nedeniyle portföyünüze Bitcoin ve altın eklemenizi önerir.

Morgan Stanley’in küresel stratejisti Ruchir Sharma 8 Eylül’de Julia Chatterley ile bir röportaj gerçekleştirdi. Sharma Y kuşağının altın yerine Bitcoin’i tercih ettiğini söyleyerek, şunları ifade etti:

“Genel olarak, sanırım size anlatmam gereken şu ki, merkez bankalarının bu kadar çok para basmak için yaptıkları düşünüldüğünde, alternatif varlık arayışı var. Bu nedenle, bu varlıkların devam edebileceğini düşünüyorum.”

Maceracılar Bitcoin’i (BTC) Tercih Edebilir

Sharma ayrıca, enflasyona göre ayarlanmış faiz oranları negatif olduğunda altının özellikle iyi bir yatırım olduğunu açıklıyor. Altın, Ağustos ayı başında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2.058 dolara yükseldi, ancak daha sonra 1.937 dolara geri döndü.

Sharma’ya göre, merkez bankaları enflasyon geri dönerse eğrinin “çok” gerisinde kalacak. Önde gelen Hintli yatırımcılar, portföyünüzün “yüzde beşini” altına veya alternatif olarak daha “maceracı” olanlar için Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine ayırmanızı tavsiye ediyor.

BTC, geçen hafta önemli bir gerileme yaşamasına rağmen, yılbaşından bu yana hala yüzde 64 artmış durumda. Lider kripto para birimi, Morgan Stanley’in onu kurumsal bir varlık sınıfı olarak tanımlamasından iki yıl sonra Wall Street’te benimsenmesiyle önemli ilerleme kaydetmeye devam ediyor.

Bitcoin Meraklısı Bir Nesil

ABD tarafından bildirildiği üzere, 2019 YouGov anketine göre, Y kuşağının herhangi bir kripto para birimine sahip olma olasılığı çok daha yüksek. Anketten çıkan bir başka sonuç ise ise Y kuşağının kripto para birimlerinin genel kabul göreceğine inanıyor olması.

Gelecek yirmi yıl içinde 68 trilyon dolarlık servetin genç nesillere aktarılmasının beklendiğini düşünürsek, Grayscale’in genel müdürü Michael Sonnenshein’in belirttiği gibi bu paranın bir kısmı Bitcoin’e akabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner