Yükleniyor...

Milenyum Kuşağı, Bitcoin’i (BTC) Benimseyecek

Gün geçtikçe Bitcoin (BTC) benimsenmesi artış gösteriyor.

milenyum kuşağı bitcoin btcyi benimseyecek

Gün geçtikçe Bitcoin (BTC) benimsenmesi artış gösteriyor. Fakat bu oran hala istenilen aşamada değil. Yine de yeni tip koronavirüsün alevlendirdiği bu belirsiz ekonomik ortamda Bitcoin hızla bir değer deposu olarak ortaya çıkıyor. BTC’nin pazardaki genel zayıflığına rağmen sahiplerinin BTC’ye bakış şekli onu altın ve diğer güvenli liman varlıkları kategorisine sokuyor.

Covid-19 salgını nedeniyle dünya pazarları kötü durumda olduğundan Bitcoin ilgi oldağı olmaya başladı. Kripto para birimlerinin yükselmesine rağmen, ana popülerlik geleneksel fiat para birimlerine kıyasla hala çok küçük. Bitcoin’in sınırlı tedariki ve genç kullanıcılar arasında artan kabulü, diğer kriptolardan farklı bir yerde durmasını sağlıyor. Y kuşağının BTC’yi uzun vadeli getiri sağlamak için güvenli bir liman varlığı olarak görmesi şaşırtıcı değil. Peki milenyum kuşağı Bitcoin benimsemenin bir sonraki turuna güç verecek mi? Mevcut demografik baskı kesinlikle bu yöne işaret ediyor gibi görünüyor.

Nesiller Arası Servet Transferi

Dünyadaki en büyük kripto para birimi benimseme oranlarında keskin bir artışa tanık oluyor. Son zamanlarda birçok BTC analisti tarafından yapılan açıklamalar, lider kripto para biriminde birkaç yıl içinde 100 bin dolara ulaşma ihtimalini ortaya koyuyor.. PlanB’den Pete Rizzo’ya kadar birçok analist BTC için parlak bir gelecek çiziyor. Ve yeni jenerasyon giderek bu Bitcoin benimsenme patlamasının bir parçası olmak istiyor.

Büyük servet transferi ekonomilerin demografik ve coğrafi manzarasını sarsarken, Bitcoin’in çoğunlukla uçuk rakamlara çıkacağı tahmin ediliyor. Kuşaklar aralarında servet aktaracak ve 68 trilyon dolar genç nesle geçecek. Mevcut eğilimlere inanılırsa, bunların çoğu Bitcoin’e dönüşecektir.

Y kuşağı Daha Fazla Bitcoin İstiyor

Genç nesilde kripto para birimlerinin yüksek benimsenme oranı, gelecek nesillerin dijital değer deposuna güvendiğini göstermektedir. Kraken’den Pete Rizzo, milenyumların eline geçecek servetin BTC fiyatının yaklaşmakta olan yükselişinde büyük bir faktör olacağını vurgulamaktadır. Bu dijital varlıklardan yararlanacak nesildir ve Bitcoin gibi güvenilir varlıklar bir kazanan olarak onları bekliyor.

2008’deki resesyon ve 2020 salgını, yeni nesli fiat para birimlerine ve geleneksel yöntemlere karşı isteksiz kılacak. Teknoloji kesinlikle sanal varlıklara yönelecektir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner