Yükleniyor...

Milyarder Bill Ackman SVB Konusunda Hükümeti Uyardı

Milyarder Bill Ackman ABD hükümetini 48 saat içinde sorunu çözün ya da yıkımla karşı karşıya kalın diyerek uyardı.

Bill Ackman Kriptoya Bakis Acisini Degistirdi

Milyarder Bill Ackman ABD hükümetini 48 saat içinde sorunu çözün ya da yıkımla karşı karşıya kalın diyerek uyardı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Milyarder Bill Ackman, Silicon Valley Bank (SVB) üst yönetiminin çok temel bir hata yaptığını ve kovulması gerektiğini söyledi. Silicon Valley Bank’ın batışı ABD’de son on yılda yaşanan en büyük banka batışı olarak kayıtlara geçti.

Bill Ackman Gündem Hakkında Yorumlarda Bulundu

Bill Ackman son on yılda ABD’de yaşanmış en büyük banka batışı olarak kayıtlara geçen Silicon Valley Bank batışı hakkındaki görüşlerini Twitter üzerinden paylaştı.

Milyarder Bill Ackman, ABD hükümetini Silicon Valley Bank (SVB) tarafından tutulan tüm mevduatları önümüzdeki 48 saat içinde garantilemesi gerektiğini söyledi. Ackman’a göre hükümet bunu başaramazsa birçok finans kuruluşunun yıkılması riskini almış olacak.

Riskten korunma fonu yönetim şirketi Pershing Square’in CEO’su Bill Ackman attığı bir Tweet’te, “sistemik olarak önemli bankaların yanı sıra tüm bankalardan büyük ölçüde tüm sigortasız mevduatların çekilmesinin sesinin” sektörde duyulacağını söyledi.

Ackman bunun, dünyanın sigortasız bir mevduatın başarısız bir bankada teminatsız likit olmayan bir talep olduğunu fark etmesinin sonucu olacağını öne sürdü.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x