Yükleniyor...

Milyarder İsimlerin Bu Yıl Serveti Eridi

Küresel ekonomideki sancılı süreçlerin de etkisiyle, bu yıl milyarder isimlerin serveti önemli ölçüde eridi.

Milyarder Isimlerin Bu Yil Serveti Eridi

Küresel ekonomideki sancılı süreçlerin de etkisiyle, bu yıl milyarder isimlerin serveti önemli ölçüde eridi.

Covid dönemiyle birlikte başlayan sancılı küresel ekonomi, beraberinde gelişen savaş ve enflasyon olaylarıyla sıkıntılı sürece girdi. ABD’nin enflasyon karşıtı hamle olarak, düzenli aralıklarla faiz artışı gerçekleştirmesi öne çıktı. Ayrıca, Rusya ve Ukrayna arasında şiddetlenen savaş da etkili oldu. Tüm bu gelişmeler arasında, ekonomide yaşanan sıkışma milyarder isimleri de etkiledi. Yatırım, yönetim ve kripto taraflarındaki çöküş milyarderleri zora soktu.

Milyarderler İsimlere Küresel Ekonomi Darbesi

Küresel ekonomide sancılı geçen yılın etkisiyle, Tesla’nın patronu Musk, Meta CEO’su Zuckerberg ve Binance CEO’su CZ’nin serveti eridi. İşte o isimler;

Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ)

Binance CEOsu Changpeng Zhao CZ

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’ın kurucusu olan Changpeng Zhao (CZ), bu yıl milyarlarca dolar zarar etti. CZ’nin serveti, bu yıl 81.1 milyar dolar eridi. Binance patronunun serveti 13.9 milyar dolar seviyelerinde hareket ediyor. CZ, Bloomberg Milyarderler Endeksi‘nde 112‘inci sırada yer alıyor.

Meta (Facebook) kurucusu Mark Zuckerberg

Meta Facebook kurucusu Mark Zuckerberg

Amerikalı bilgisayar programcısı ve girişimci Mark Zuckerberg, eski adıyla Facebook’un kurucusu olarak biliniyor. Metaverse girişimlerini hızlandırmak isteyen Zuckerberg, Facebook şirketini Meta ismiyle yeniden markalaştırdı. Zuckerberg’in net serveti 42 milyar dolar seviyelerinde hareket ediyor. Zuckerberg, bu yıl yaklaşık 83.5 milyar dolar zarar etti. Meta şirketinin patronu, Bloomberg Milyarderler Endeksi‘nde 27‘inci sırada yer alıyor.

Twitter, Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk

Twitter Tesla ve SpaceX CEOsu Elon Musk

SpaceX ve Tesla şirketlerinin CEO’su Elon Musk, gündemden hiç düşmeyen milyarderler arasında yer alıyor. Musk, son olarak popüler sosyal medya platformu Twitter’ı satın aldı. Kripto paralara da sıcak bakan milyarder, en fazla zarar eden isimler arasında yer alıyor. Halen daha dünyanın en zengin insanı olan Elon Musk’ın, bu yıl serveti 100 milyar dolar civarında eridi. Twitter patronunun güncel serveti, 169.8 milyar dolar seviyelerinde hareket ediyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x