Milyarder Mark Cuban, Elon Musk'a Fikir Verdi • Coinkolik
Yükleniyor...

Milyarder Mark Cuban, Elon Musk’a Fikir Verdi

Net serveti 5 milyar dolara yakın olan Mark Cuban, Elon Musk'a yeni bir gelişme önerisinde bulundu.

Milyarder Mark Cuban Elon Muska Fikir Verdi

Net serveti 5 milyar dolara yakın olan Mark Cuban, Elon Musk‘a yeni bir gelişme önerisinde bulundu.

Sosyal medya platformu Twitter’ın, Elon Musk’ın eline geçmesiyle birlikte yeni konular gündeme geliyor. Twitter’ın daha güvenilir ve daha özgün olması gerektiğini savunan Musk, Birdwatch adlı bir uygulamayı başlattı. Ayrıca bir diğer gelişme olarak, mavi tik almak isteyenlerden aylık 8 dolar ücret alınacağını belirtti. Tüm bu gelişmeler, topluluk tarafından eleştirileri de beraberinde getirdi. Jack Dorsey, Twitter‘ın artık Facebook‘a benzediğini ima eden bir paylaşım yaptı. Yaşanan gelişmelere Mark Cuban da dahil oldu.

Elon Musk, Mark Cuban’ın Fikrini Beğenmedi

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Twitter’ın yeni güncellemeleri ve geliştirme çalışmalarına topluluğun tepkisi artıyor. Mavi tik kullanımına aylık 8 dolar ücret getirilmesiyle başlayan süreç, Birdwatch sistemiyle körüklendi. Birdwatch, sosyal medya platformundaki yanlış bilgilendirmeyi ortadan kaldırmayı amaçlıyor.

Community Notes adıyla sistemi duyuran Musk, bu sayede istenmeyen paylaşımların önüne geçmeyi hedefliyor. Yeni sistem topluluğa, başkalarının yaptığı paylaşımlara not ekleme imkanı verecek. Amerika’da denenmeye başlayacak ve başarılı olursa küresel çapta kullanılacak.

markcuban1

Yeni sistemi mavi tik ile birlikte değerlendiren Mark Cuban, Musk’a bir öneride bulundu. Cuban, bu sisteme aktif katılan ve doğru katkıyı verenlerin mavi tik kullanımına ücretsiz erişmesini önerdi. Ancak bu öneri Musk tarafından kabul edilmedi. Musk, 8 dolar ücreti herkesin ödemesi gerektiğini belirtti.

Mark Cuban, Musk‘ın kabul etmemesine senin işin ve senin kararın diyerek olaya noktayı koydu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x