Yükleniyor...

Milyarder Mark Cuban Tarafından Tanıtılan DeFi Token’ı Sıfırı Gördü

Milyarder Mark Cuban tarafından desteklenen merkezi olmayan finans projesi Iron Finance çöktü.

mark cuban titan

Milyarder Mark Cuban tarafından desteklenen merkezi olmayan finans projesi Iron Finance çöktü. TITAN token’ı 24 saat içinde 60 dolardan neredeyse sıfıra indi.

1619143135281 40

Kısmen USD Coin (USDC) ve TITAN tarafından desteklenen IRON stablecoin’i de sabit değerini kaybetti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Dallas Mavericks sahibi, 13 Haziran tarihli “Yield Farming, Likidite Sağlama ve Kripto Projelerine Değer Verme” başlıklı blog yazısında, merkezi olmayan borsa QuickSwap’ta TITAN için bir likidite sağlayıcısı olduğunu açıklamıştı:

“QuickSwap için küçük bir LP’yim. QuikSwap’in bu iki token arasında takas sunmasını sağlayan 2 farklı token (DAI/TITAN) sağlıyorum. Burada görebileceğiniz gibi, bu parite birçok pariteden biridir ve ayrıca Quickswap’ın ödediği bu takastaki yüzde 0,25’lik hacme dayanarak, ilk 75 bin dolarlık yatırımımın getirisini (yalnızca ücretlere dayalı olarak) görebilirsiniz.”

Cuban, “rug pull” olduğu iddia edilen olay yaşanmadan önce çıktığını söylüyor:

“Herkes gibi ben de vuruldum. Çılgın kısım ise çıkmıştım, TVL’lerini yeterince artırdıklarını düşünmüştüm. Sonra da bu düşüş yaşandı.”


Toplam değerin 2,2 milyar doları kilitlenmiş olan Iron Finance, Twitter açıklamasında tüm topluluk üyelerini tüm havuzlardan likiditeyi çekmeye çağırdı ve olayı “banka operasyonu” olarak nitelendirdi. Ayrıca, TITAN fiyatı sıfıra düştüğü için sözleşmenin itfaya izin vermediğini de sözlerine ekledi. Iron Finance henüz bir inceleme paylaşmadığından, bir tür akıllı sözleşme güvenlik açığı olup olmadığı belli değil. Görünüşe göre TITAN tedarikini 922 milyar token’a dönüştüren ve böylece tüm token’ları değersiz kılan bir istismar var.

Birçoğu, projenin arkasındaki ekibin exit scam yapmış olabileceğinden şüpheleniyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x