Anasayfa Altcoinler Milyarder Michael Novogratz: Kripto Para Piyasası Yeniden Toparlanacak

Milyarder Michael Novogratz: Kripto Para Piyasası Yeniden Toparlanacak

Kripto para piyasası halen toparlanmış değil. Öncü kripto para birimi Bitcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 doları görmesinin sonra yüzde 80’den fazla değer kaybetti. Eski Goldman Sachs ortağı Michael Novogratz geçtiğimiz günlerde, arka planda gerçekleştirilen birçok geliştirme çabasından dolayı kripto para piyasasının toparlanacağını söylüyor.

Novogratz: Genel Olarak Piyasanın Yeniden Toparlandığını Göreceğiz

Michael Novogratz

Dijital varlıklar endüstrisine odaklanan New York merkezli bir firma olan Galaxy Digital Holdings Ltd’in CEO’su Novogratz kısa süre önce kurduğu ticari bankacılık kurumunun 5.5 milyon dolarlık ek hissesini satın aldı. Novogratz’ın oldukça büyük bir satın alma işlemi, kripto para birimi piyasasının herhangi bir iyileşme belirtisi göstermediği bir dönemde gerçekleşti. Princeton Üniversitesi mezunu Novogratz, kripto para birimi fiyatlarının en az birkaç ay daha yükselmeyeceğini düşünse de genel olarak piyasanın yeniden toparlanacağından çok emin. Önümüzdeki birkaç ay içinde piyasaya daha fazla kurumsal yatırımcının katılacağını söyleyen Novogratz, kurumların bir piyasaya girişinin genellikle uzun sürdüğünü söyledi.

Novogratz’ın değindiği gibi, kripto para alım satım ticaretine ve yatırımcılarına odaklanacak olan Intercontinental Exchange’in (ICE) bir iştiraki olan Bakkt arka planda birçok geliştirme yapıyor. İlk bağış turunda Bakkt, dijital varlıkların geleceğine inanan yatırımcılardan 182,5 milyon dolar yatırım sermayesi toplamayı başardı. Bakkt’ın yatırımcılarının arasında Microsoft’un risk sermayesi bölümü, Pantera Capital, Galaxy Digital, Horizon Ventures, CMT Digital, Protocol Ventures gibi devler yer alıyor. Bakkt CEO’su Kelly Loeffler geçtiğimiz yıl Bakkt’ın odak noktasının dijital varlıklar, trader’lar ve tüketici kurumlarına ek olarak kurumsal erişim olduğunu söylemişti. Loeffler, bu çabalarının bir parçası oalrak Starbucks gibi büyük şirketlerle işbirliği yaptıklarını kaydetti.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.

En güncel gelişmeleri Telegram grubumuzdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik'te yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Buradaki yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.

mm
Halil Sarıhttps://www.coinkolik.com
Bitcoin (BTC) sevdalısı, fanı, savunucusu ve yatırımcısı. Blockchain teknolojisine de ilgili Coinkolik editörü.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları

Anlık Piyasa Verileri

-
50.242,490.32%