Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Kripto Para Haberleri Milyarder Warren Buffett: Bitcoin Şarlatanları Cezbediyor

Milyarder Warren Buffett: Bitcoin Şarlatanları Cezbediyor

ABONE OL:google-news

Milyarder yatırımcı Warren Buffett, Bitcoin’e yönelik eleştirilerinin dozunu arttırdı. Buffett, CNBC’den Becky Quick’e Pazartesi günü “Squawk Box” röportajında ​​yaptığı konuşmada, Bitcoin’in benzersiz bir değerinin bulunmadığını ve temel olarak hayal kırıklığı olduğu değerlendirmesinde bulundu.

Berkshire Hathaway CEO’su, hayatlarını değiştireceğini umarak dünyanın en büyük kripto parasını satın alan iyimser insanlara sempati duyduğunu söyledi. Bitcoin, 2017 sonunda 20.000 dolara yakın bir seviyeye ulaştığından beri değerinin yüzde 80’inden fazlasını kaybetti. CoinMarketCap‘in verilerine göre, Bitcoin fiyatı şu anda 3.837 dolardan işlem görüyor.

Buffett, “Bitcoin şarlatanları cezbediyor. Dışarı çıkıp yo-yo ya da başka bir şey satabilirsiniz ama bu işte para yok. Ancak Wall Street’e girdiğinizde çok büyük para var.” şeklinde konuştu.

“Fare Kapanı” Benzetmesi

Buffett uzun zamandır öncü kripto para birimini eleştirmesiyle biliniyor. 2018 Berkshire Hathaway yıllık hissedarlar toplantısında Bitcoin’e “fare kapanı” benzetmesinde bulunmuştu. CNBC’nin Warren Buffett Archive’ne göre, Buffett’in Bitcoin için kullandığı tanımlayıcılar arasında para birimi değil, para birimi ve lale yer alıyor.

Buffett, Pazartesi günkü röportajda Bitcoin’in temelindeki teknoloji olan Blockchain‘in potansiyeline işaret etti, ancak teknolojinin başarısının kripto para birimine bağlı olmadığını söyledi. Buffett öncü kripto para birimine şüpheyle yaklaşan tek kişi değil. Bill Gates, iktisatçılar Nouriel Roubini ve Robert Shiller ve fon yöneticileri Ray Dalio ve Howard Marks gibi iş dünyasının liderleri Bitcoin’in meşruiyetini sorgulayanlar arasında. J.P. Morgan CEO’su Jamie Dimon da Bitcoin’i eleştirenler arasında yer alıyor. Yine de bu ayın başlarında J.P. Morgan sınır ötesi ödemeler için kendi özel kripto para birimini başlatan ilk büyük banka oldu.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar