Yükleniyor...

Milyarder Yatırımcı: “Finansal Kaos Bitcoin’e (BTC) Yarayacak!”

Milyarder Chamath Palihapitiya, Bitcoin'in milyarlarca insana finansal erişilebilirlik sağlayacağını söyleyerek yeni bir çıkışa imza attı.

Finansal Kaos

Milyarder Chamath Palihapitiya, Bitcoin’in milyarlarca insana finansal erişilebilirlik sağlayacağını söyleyerek yeni bir çıkışa imza attı. Ünlü milyarder göre eğer küresel finansal sistem çökerse, Bitcoin öne çıkan aktör olacak.

Social Capital CEO’su ve eski Facebook yöneticisi, en büyük Bitcoin yatırımcılarından biri olarak bilinmektedir. Palihapitiya, CNBC’nin Squawk Box’ında Joe Kernen ile yaptığı yeni bir röportajda, Bitcoin’in fiyatının ve benimsenmesinin muazzam yüksekliklere ulaşmasının bu yollardan geçtiğine inandığını açıklıyor.

Ancak Palihapitiya, bu türden bir kaosun kimsenin istememesi gereken bir durum olduğunu ısrarla belirtiyor.

“Dürüst olmak gerekirse, buna asla ihtiyacınız olmadığını umduğunuzu düşünüyorum, çünkü Bitcoin değerini zaten artıracak. Bu açıdan kaosun çoğalması gerçekten görmek isteyeceğiniz bir şey değil.”

Öte yandan popüler milyarder Palihapitiya, líder kripto para birimi Bitcoin’in finansal altyapı üzerinde yapabileceği değişiklikler konusunda oldukça iyimser davranıyor.

” Eğer finansal kaos gerçekleşirse Bitcoin, muazzam bir gücün yeniden dağıtımında rol alacak ve hatta iktidarı zorlayacak. Bunun da finansal erişilebilirliği uçlara, gerçekten milyarlarca insana iteceğini düşünüyorum. Ve bunda gerçekten gurur duyulacak ve heyecanlanacak bir yanı var.”

Palihapitiya, Kasım ayındaki seçimi kim kazanırsa kazansın enflasyonun devam edeceğini de sözlerine ekliyor.

“Gördüğüm en baskın faktör, Hazine ve Federal Rezerv’in birleşimi. O kadar çok para bastılar ki, Beyaz Saray’da kimin başa geçtiğinden bağımsız olarak enflasyonu görmeye devam etmemiz işten bile değil.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner