Yükleniyor...

Milyarder Yatırımcı Jeffrey Gundlach, Kısa Vadede Bitcoin’i Altına Tercih Ettiğini Söyledi

Milyarder yatırımcı ve Doubleline Capital CEO'su Jeffery Gundlach, kısa vadede Bitcoin'i altına tercih ettiğini söyledi.

jeffrey gundlach bitcoin

Milyarder yatırımcı ve Doubleline Capital CEO’su Jeffery Gundlach, kısa vadede Bitcoin’i altına tercih ettiğini söyledi.  Bitcoin, Fed’in faiz artırımı açıklamasından etkilenmeyerek 40.000 doların üzerine yükseldi.

İngiltere Merkez Bankası’ndan piyasa beklentilerine paralel olarak 25 baz puanlık faiz artırımına ilişkin ipuçları alan Federal Rezerv, 2018’den bu yana ilk kez faiz artırımına gitme kararı aldı.

bitcoin gold rises to 113 due to investor errorr

Buna tepki gösteren Gundlach, Fed’in Çarşamba günü yaptığı faiz artırımı duyurusunun yalnızca iki yıllık Hazine’yi takip ettiklerini ve çok geride kaldıklarını dile getirdi.

Gundlach şöyle konuştu;,

“Hisse senetlerinin çoğu satıldı ve kısa vadede daha da yükselecek, ancak birkaç faiz artırımı daha yapıldığında devrilecek.”

Bitcoin ve hisse senetleri arasındaki artan korelasyon göz önüne alındığında, bu kripto para sektörü için olumlu olabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner