Yükleniyor...

Milyarder Yatırımcı Kripto Para Piyasasındaki Ralliyi Dot-com Balonuna Benzetti

Twitter hesabı üzerinden bir takım açıklamalarda bulunan Dallas Mavericks'in sahibi Mark Cuban, kripto para piyasasındaki mevcut rallinin 1990'lı yılların sonundaki dot-com balonuna benzediğini iddia etti.

Cuban mark

Twitter hesabı üzerinden bir takım açıklamalarda bulunan Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban, kripto para piyasasındaki mevcut rallinin 1990’lı yılların sonundaki dot-com balonuna benzediğini iddia etti.

Takipçilerine kaybeden tarafta olmamaları için tavsiyelerde bulunan milyarder yatırımcı Mark Cuban şunları kaydetti:

Bu yol boyunca birçok servet kazanılacak ve kaybedilecek. Biz de kimin sabırlı kimin sabırsız olduğunu görmüş olacağız. Peki benim tavsiyem ne mi? Riskten nasıl korunabileceğinizi öğrenin.

Mark Cuban ironik bir şekilde 1990’lı yılların sonunda gerçekleşen dot-com balonu sayesinde bir servet kazandı ve dünyanın en zengin insanlarından biri olmayı başardı. Cuban, 1999 yılında internet üzerinden radyo yayını yaptığı Broadcast.com’u Yahoo’ya 5,7 milyar dolar karışılığında sattı. Bu, Yahoo’nun o dönemde gerçekleştirdiği en büyük satın alım olarak tarihe geçti.

Broadcast.com, Yahoo’nun kötü yönetim hamleleri nedeniyle, birkaç yıl sonra faaliyetlerini sonlandırdı.

Mark Cuban şanslıydı, dot-com balonuyla birlikte birçok yatırımcı ve şirket tarihin tozlu sayfalarında yerini aldı. Mark Cuban benzer bir hareketin kripto para piyasasında da gerçekleşebileceğini düşünüyor ve bu nedenle yatırımcıları uyarma ihtiyacı duyuyor. Milyarder yatırımcı, bu çöküşten sadece Bitcoin ve Ethereum gibi birkaç kripto para biriminin kurtulabileceğine inanıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x