Yükleniyor...

Milyarder Yatırımcı Mark Kuban, Bitcoin’i Para Birimi Olarak Görmüyor

Amerikan iş adamı ve yatırımcı (Dallas Mavericks, Magnolia Pictures'ın sahibi ve Dropbox ile Snapchat'in büyük yatırımcısı) Mark Kuban, bir çok teknolojik girişime yatırım yaparken, konu Bitcoin'e gelince hâlâ yatırım yapmadığını belirtiyor.

mark kuban bitcoin1

Amerikan iş adamı ve yatırımcı (Dallas Mavericks, Magnolia Pictures’ın sahibi ve Dropbox ile Snapchat’in büyük yatırımcısı) Mark Kuban, bir çok teknolojik girişime yatırım yaparken, konu Bitcoin’e gelince hâlâ yatırım yapmadığını belirtiyor.

“Bitcoin’e henüz yatırım yapmadım. Fakat [Bitcoin yatırımı konusunda] sürekli gel-gitler yaşadım.”

Bitcoin’in büyük bir teknoloji olduğunu, fakat para birimi olarak bir gelecek görmediğini söyleyen Kuban, merkez bankalarının da buna izin vermeyeceğini düşünüyor. Mark Kuban, Bitcoin ödemesi kabul eden şirketlerin Bitcoin’i dolara çevirdiği taktirde, bunun bir para birimi olmayacağını belirtiyor.

“Taşıma mekanizması olarak, muhasebede kullanılacak dijital taşıma bir mekanizması olarak Bitcoin eşsiz ve geleceği olan bir teknoloji. Bence [Bitcoin’in] uzun dönemde para birimi olarak bir şansı yok.”

Dallas Mavericks’in sahibi Mark Kuban, eğer Bitcoin vagonuna atlayacak olursa bunun tamamen eğlence amaçlı olacağını belirtirken, bunun yatırım olarak çok riskli olacağını da ekliyor.

Referanslar,
https://www.entrepreneur.com/article/237869
Öne çıkarılan görsel, finance.yahoo.com

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner