Yükleniyor...

Milyarder Yatırımcı Tim Draper Bitcoin Cash (BCH) Aldığını Açıkladı

Milyarder yatırımcı ve Bitcoin boğası Tim Draper, yakın zamanda Bitcoin Cash (BCH) satın aldığını açıkladı.

milyarder yatirimci tim draper bitcoin cash bch aldigini acikladi

Milyarder yatırımcı ve Bitcoin boğası Tim Draper, yakın zamanda Bitcoin Cash (BCH) satın aldığını açıkladı. Draper’ın güçlü bir Bitcoin destekçisi olduğu düşünüldüğünde, birçok kişide büyük şaşkınlık uyandırdı.

Bitcoin Cash, Ağustos 2017’de oluşturulan Bitcoin’in çatallarından biridir. Roger Ver, Bitcoin’in küçük blok boyutu ve yavaş işlemleri gibi bazı eksikliklerine bir çözüm olarak oluşturulan dijital varlığın güçlü bir savunucusu olarak karşımıza çıkıyor. O zamandan beri Ver, BCH’nin Satoshi Nakamoto’nun orijinal vizyonu olduğunu iddia ederek, varlığın eşler arası elektronik nakit olarak Bitcoin’den üstün olduğunu kanıtlamak için çok uğraşıyor.

Bitcoin Cash Başarılı mı?

Tim Draper, Bitcoin’in en büyük boğalarından ve destekçilerinden biridir. Bitcoin’den henüz vazgeçmemiş olsa da, BCH’yi satın alma kararı en yakın rakibi, özellikle tüm bu süre boyunca çabaları fark edilmeyen Roger Ver için büyük bir mesele. Bu, aynı zamanda tüm BCH topluluğu için büyük bir mesele çünkü alandaki bu kadar önemli bir figür, kripto parasıyla ilgisini ilk kez kamuya açıklıyor.

Şimdiye kadar BCH’yi ciddiye almayan daha fazla insan ilgi geliştirmeye başlayabilir çünkü Draper bu alanda büyük bir etkiye sahip. Ancak Twitter takipçilerinden bazıları, “ölü” olan BCH’yi satın almasının onun için kötü bir fikir olduğunu söyleyerek oldukça olumsuz tepki verdiler.

BCH şimdiye trader’lar tarafından ödemeler için bir miktar kabul gördü denilebilir. Bitcoin.com’a göre, Bitcoin çatalı artık dünya çapında 4.300 adet Bitcoin Cash kabul eden işletmeye sahip. BCH, Chainlink tarafından 5. sıradan düşürüldükten sonra şu anda piyasa değeri açısından en büyük 6. kripto para birimidir. İkinci önemli Bitcoin çatalı olan ‘Bitcoin SV (BSV)’ ise şu anda en büyük on birinci kripto para birimi. Draper’ın BCH satın almasının fiyat üzerinde nasıl bir etkisi olacak, bunu zaman gösterecek.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner