Yükleniyor...

Milyon Dolarlık Bitcoin Fiyat Tahminleri Ne Kadar Gerçekçi? İşte Uzmanların BTC Görüşleri

2020'de gerçekleşen yarılanma olayından sonra bir önceki döneme bağlı olarak; Bitcoin’de (BTC) ileri geri hareketler, yavaş ve sürekli fiyat artış süreci, yükseliş eğilimi ve şiddetli bir çekilme bekleniyor.

Milyon Dolarlık Bitcoin Fiyat Tahminleri Ne Kadar Gerçekçi İşte Uzmanların BTC Görüşleri

2020’de gerçekleşen yarılanma olayından sonra bir önceki döneme bağlı olarak; Bitcoin’de (BTC) ileri geri hareketler, yavaş ve sürekli fiyat artış süreci, yükseliş eğilimi ve şiddetli bir çekilme bekleniyor.

Bitcoin (BTC) 1 Milyon Dolar

630.000’inci blok işlendikten sonra, tarihin tekerrür edeceği yaygın olarak tahmin ediliyor. Bununla birlikte, fiyatın ne kadar yükseleceği uzmanlar arasında önemli ölçüde değişmektedir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Eski Goldman Sachs hedge fonu yöneticisi Raoul Pal, dünya çapında hükümetlerin uyguladıkları ekonomi politikaları ve Bitcoin yarılanması nedeniyle BTC’nin 1 milyon dolara ulaşabileceğini tahmin etti. Pal, Bitcoin fiyatını tahmin etmek için yaptığı teknik analizde BTC’nin kısa vadede 40.000 doların üzerine çıkabileceğini söyledi.

Morgan Creek Digital’in Kurucu Ortağı Anthony Pompliano, 2021 yılına kadar Bitcoin’in 100.000 dolara ulaşabileceğini öngördü. Pompliano, hem makro ekonomik koşulların hem de yarılanma olayının fiyat tahmininin gerçekleşmesi sağlam bir için zemin oluşturduğunu söyledi.

Alman bankası BayernLB 2019’daki raporlarında Bitcoin öngörüsünü yayınladı ve Pompliano ve Pal’in tahminleri gibi yarılanma sonrası olumlu bir fiyat hareketi gördüler. Banka analizine göre, Bitcoin fiyatı, 2020 sonuna kadar yaklaşık 90.000 dolara ulaşacak.

Bitcoin (BTC) Sıfırlanacak

Büyük spekülasyon ve tarihsel eğilimden bağımsız olarak, Peter Schiff gibi diğer piyasa uzmanları; Bitcoin’in çok pahalı, çok savunmasız, çok yavaş olduğunu ve içsel bir değeri olmadığını düşünüyor.

Eleştirmene göre; Bitcoin, pump ve dump mantığı ile çalıştığı için sonunda sıfıra gidecek. Son raporlar da, Bitcoin fiyatının büyük ölçüde kripto para borsalarına bağlı olduğu ve Bitcoin’in büyük hisse senetlerinin değer kaybettiği bu dönemdeki performansı sebebiyle daha fazla yükselemeyeceğini belirtiyor

Bitcoin’in aya yükselme şansı çok fazla olsa da, mevcut durumdan daha kötüsü de olabilir. Tarih her ne kadar bilgi sunsa da kesinlik belirtmez. Bitcoin oldukça spekülatif bir varlıktır ve çok uçucudur. Bu anlamda, hangi faktörün fiyatını etkilediğine bağlı olarak aynı marjla yükselme ve düşme şansı eşittir.