Yükleniyor...

Milyon Dolarlık Ponzi Şemasının Lideri ABD’de Tutuklandı

ABD Adalet Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada “Coin Signals” adlı ponzi şamasının lideri Jeremy Spence’in Rhode Island’da tutulandığı duyuruldu

ABD Adalet Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada “Coin Signals” adlı ponzi şamasının lideri Jeremy Spence’in Rhode Island’da tutulandığı duyuruldu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kendini kripto para trader’ı olarak tanıtan Jeremy Spence, sahte işlemlerle devasa kazançlar açıklayarak müşterilerinin güvenini kazanmayı başarmış ve bu sayede geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşmıştı. Toplamda 170 müşterisini 5 milyon dolara yakın zarara uğratan ponzi şeması lideri kısa bir süre önce yakayı ele verdi.

Ponzi şemalarının hemen hemen hepsinin doğasında olduğu üzere yeni kullanıcılardan elde ettiği geliri eski kullanıcılarına kâr olarak dağıtan Jeremy Spence bu şekilde insanları kandırmayı başardı. Jeremy Spence, 2018 yılının Ocak ayında %148’lik devasa kazanç açıkladığında bile aslında çok büyük bir zararın üstünde oturuyordu.

Manhattan ABD Savcısı Audrey Strauss, yatırımcıların gerçek olamayacak kadar iyi görünen teklifler karşısında dikkatli olmaları gerektiğini belirtti.

Jeremy Spence, 2018 yılının Aralık ayında “sahte kripto para hedge fonu işletmek” suçundan kripto para odaklı hukuk firması Silver Miller tarafından dava edilmişti.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x