Yükleniyor...
Sponsored

Mina Protokol (MINA) Neden Yükseliyor? 3 Kasım 2022

Kripto para piyasasındaki iniş çıkışlı gidişatın beraberinde piyasa şartları yatırımcıları zorlamaya devam ederken bugün yükseliş kaydeden bir kripto para Mina Protocol (MINA) oldu.

Mina Protokol MINA Neden Yukseliyor 3 Kasim 2022

Kripto para piyasasındaki iniş çıkışlı gidişatın beraberinde piyasa şartları yatırımcıları zorlamaya devam ederken bugün yükseliş kaydeden bir kripto para Mina Protocol (MINA) oldu. Son 24 saatte ciddi yükseliş gösteren MINA neden yükseliyor?

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

MINA son 24 saat içinde CoinGecko verilerine göre yaklaşık yüzde 10 yükseliş kaydetti. Bu yükselişle beraber MINA en çok yükselenler listesinde kendine yer edindi. Peki MINA neden yükseliyor? MINA’daki yükselişin sebebi ne? Gelin bu yazımızda beraber bulmaya çalışalım.

Mina Protocol (MINA) Neden Yükseliyor?

Mina protokol merkeziyetsiz uygulamalrı (dApp) daha verimli bir şekilde çalıştırmayı hedefleyen Blockchain’dir. Bu nedenle Mina Blockchain’in tasarımı sadece 22 kb olacak şekilde ve hiçbir şekilde artmayacak şekilde tasarlanmıştır.

Bu boyut Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi diğer Blockchain’lerin boyutuna göre oldukça düşüktür. Mina protokolü, kullanıcıların doğrudan genesis blok üzerinden işlemleri doğrulamasını sağlayan verimli bir dağıtık ödeme sistemi ile çalışmaktadır.

mian
MINA’nın günlük grafiği

MINA’nın günlük grafiğine baktığımız zaman günlük ortalama grafikle kesiştiğinde bir yükseliş trendi başlattığını görebiliyoruz. MINA’daki bir sonraki direnç seviyesi ise 0,84 dolar bölgesi diyebiliriz. Temel olarak incelediğimizde ise MINA’nın yükselişinde Kasım ayının başında başlatılan ZK (Zero Knowledge) uygulamasının testlerinin başlamasının etkisi olduğunu söyleyebiliriz.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x