Yükleniyor...

MIT, 500.000 Dolarlık Bitcoin’i Öğrencilere Dağıtacak

Massachusetts Institute of Technology (MIT) öğrencileri Dan Elitzer ve Jeremy Rubin, MIT'de Bitcoin ekosistemini geliştirmek adına tüm lisans öğrencilerine toplam 500.

Massachusetts Institute of Technology (MIT) öğrencileri Dan Elitzer ve Jeremy Rubin, MIT’de Bitcoin ekosistemini geliştirmek adına tüm lisans öğrencilerine toplam 500.000 Dolarlık Bitcoin bağışı yapacaklar. MIT Bitcoin Kulübü başkanı ve bir bilgisayar bilimleri öğrencisi tarafından başlatılan proje ile kriptoparanın öğrenciler arasında yaygınlaşmasını ve kullanımının artması amaçlanıyor.

Elitzer ve Rubin, bu projelerinde araştırma görevlileri ve profesörlerden de destek alıp, öğrencilerin kriptoparayı nasıl kullanacakları ile ilgili eğitimler vermek istiyor. MIT’deki öğrenim kadrosu ve kaliteli öğrencileri ile bu projenin altından kalkması kriptoparaların oldukça yaygınlaşmasını sağlayacak.

Öğrenciler projeleri için gereken fonlamayı ise MIT mezunlarından ve Bitcoin topluluklarından sağlıyor. Coindesk’in haberine göre, şu ana kadar proje için 500.000 dolardan fazla fon sağlandı ve bu miktar da projeyi gerçekleştirmek için yetiyor. Elitzer ve Rubin, öğrencilere dağıtılacak Bitcoinlerin harcanması ile Bitcoin algısının oluşacağını düşünmekle birlikte, öğrencilerin bu Bitcoinleri nerede kullanacaklarını da merak ediyorlar.

MIT’de Bitcoin Organizasyonu

Bu proje ile Elitzer ve Rubin, kriptopara ile ilgili büyük bir yankı uyandıracaklarını düşünüyorlar. Elitzer aynı zamanda MIT Bitcoin Expo organizasyonunda da konuşmacı olarak bulunuyor. Organizasyon ile ilgili bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x