Yükleniyor...
AL / SAT
StormGain
Anasayfa Blockchain Haberleri MIT: Blockchain 2019’da Hiç Olmadığı Kadar Yaygınlaşacak

MIT: Blockchain 2019’da Hiç Olmadığı Kadar Yaygınlaşacak

ABONE OL:google-news

MIT Technology Review’e göre, Blockchain, 2019’da o kadar yaygın hale gelecek ki tabiri caiz ise sıkıcı bir hal alacak. MIT Technology Review’in haberine göre, 2017 yılında Blockchain teknolojisi mevcut küresel finansal sistemi bozması beklenen bir devrimdi. 2018 yılında bir hayal kırıklığı oldu, ancak 2019’da sıradan olmaya başlayacak. MIT, dağıtılmış muhasebe teknolojisinin sağlık, bankacılık, tedarik zinciri yönetimi ve hatta eğlence endüstrisini dönüştürme potansiyeli nedeniyle övgüyle karşılandığını gözlemlemiş.

Walmart ve Wall Street Tarafından Büyük Destek

MIT, 2019’da Blockchain’in normalleştirme hareketinin Walmart gibi mega şirketler ve Wall Street’teki kurumsal yapının inşasıyla kolaylaşacağı görüşünde. MIT’nin belirttiğine göre, Walmart yıllardır özel bir Blockchain sistemini gıda tedarik takipçisi olarak test ediyor. MIT’e göre Walmart, bu yıl sistemi kullanmaya başlayacak ve tedarikçilerine Eylül 2019’a kadar sisteme katılmalarını söyledi. Üstelik sadece Walmart değil, çiftlikten mağazalara sevkiyatı yapılan tavuk, yumurta ve domates gibi ürünleri takip ederek gıda güvenliğini artırmak için Blockchain’i kullanan Fransız mega alışveriş zinciri Carrefour’un benzer bir adım atmaya hazırlanıyor. Carrefour, Blockchain’in gıda endüstrisinde büyük bir sorun olan yumurta ve kümes hayvanlarına bağlı salmonella salgınlarını tespit etmede ve önlemede yardımcı olabileceği görüşünde.

Son zamanlarda yayınlanan bir rapora göre, otomobil endüstrisinin Blockchain için de büyük bir adım atmaya hazırlandığı belirtiliyor. Otomobil endüstrisinin liderleri, Blockchain‘in güvenli, izlenebilir işlemler ve gelişmiş bilgi şeffaflığı vaadi tedarik zinciri yönetimini kolaylaştırabileceğine inanıyor. MIT Technology Review ayrıca finansal kurumların kripto çılgınlığına dahil olmaya başladığına dikkat çekiyor. MIT, kripto para birimi tarafında, New York Menkul Kıymetler Borsası’nın sahibi olduğu Intercontinental Exchange’in (ICE) 2019 yılının başlarında kendi dijital varlık borsasının başlatmayı planladığının altını çiziyor. Ve MIT, Fidelity Investments’in kısa bir süre önce Fidelity Digital Assets adlı yeni bir şirket kurduğuna da vurgu yapıyor. Tüm bunlar mevcut kripto kışına rağmen endüstrinin temel benimseme yönünde hareket ettiğini gösteriyor.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar