Yükleniyor...

Celo’dan Ekosisteme Katkıda Bulunacak İşbirlikleri Geliyor (Sponsorlu)

Celo, telefon numaralarını genel anahtar olarak kullanarak merkeziyetsiz finansal (DeFi) sistemlerine ve araçlarına akıllı telefonu olan herkesin erişebilmesini sağlayan açık kaynaklı bir blokzinciri ekosistemidir.

CELO 1

Celo, telefon numaralarını genel anahtar olarak kullanarak merkeziyetsiz finansal (DeFi) sistemlerine ve araçlarına akıllı telefonu olan herkesin erişebilmesini sağlayan açık kaynaklı bir blokzinciri ekosistemidir. Bu platformda kişiler arası para transferi blokzinciri teknolojisi sayesinde diğer merkezi sistemlere göre çok daha hızlı, aracılar olmadan gerçekleşirken işlem ücretleri ise çok daha az maliyetlidir. Celo platformu, Amerikan dolarına ve Euro’ya eşit sabit kriptoparalara ( cUSD ve cEUR) ve ayrıca platformdaki işlem ücreti, ilgili faaliyetler için kullanılan proof-of-stake token’ı olan CELO’ya sahiptir. Size bu haberimizde, finansal hizmetlerin herkes için erişilebilir olmasını hedefleyen Celo platformunun, hız kesmeden global ölçekte yaptığı işbirliklerine eklenen Opera, Anchorage Digital, TrueFeedBack işbirliklerinden ve sıcak gelişmelerinden bahsedeceğiz. 

Opera Web Tarayıcısının Milyonlarca Kullanıcısı, Opera’nın Dahili Kripto Cüzdanında Celo’nun Sabit Kriptoparaları cUSD ve EURO’ya Erişebilecek

Bir kriptoparanın itibari bir paraya eşitlenmesi ve değerinin böylelikle sabit tutulması, kriptoparaların değerinin dengesiz olmasının önüne geçerek ödemelerde, transferlerde ve alışverişlerde kriptoparaların kolaylıkla kullanılabilmesi için büyük bir öneme sahiptir. Böylelikle sabit kriptoparalar, bir başka deyişle Stablecoin’ler, gönderildiğinde ve teslim alındığında fiat (itibari) değerinde bir değişiklik olmaması nedeniyle kriptopara sektöründe çok daha işlevsel görülmekte.

Kriptopara kullanımını kolaylaştıran ve kolay erişilebilir hale getiren Celo’nun, gelişmekte olan pazarlar için yeni ürünler oluşturmaya çalışan Opera ile olan işbirliği, finansal teknolojilere, araçlara erişimi olmayan bölgelere ulaşmak için doğal bir müttefiktir. Bu işbirliği ile birlikte, milyonlarca Opera kullanıcısı, Celo platformunun stablecoin’leri Celo Dollar (cUSD) ve Celo Euro (cEUR) ve Celo’nun yerel varlığı CELO ile tarayıcının hem masaüstü hem de IOS ve Android versiyonlarıyla uyumlu olan dahili kripto cüzdanından kişiler arası transfer, alışveriş, ticaret ve nakit girişi ve çıkışı hızlı, kolay ve düşük maliyet ile yapabilecek. Opera kullanıcılarının büyük bir çoğunluğunun finansal hizmetlere erişimin kısıtlı olduğu Afrika, Filipinler ve LATAM gibi bölgelerde olması sebebiyle gerçekleşen bu işbirlik sağladığı avantajlarla dikkat çekiyor.

Anchorage Digital Müşterileri Artık Sabit Kriptopara Celo Euro’yu (cEUR) Saklama Hizmetinden Yararlanabilecek

Anchorage, kurumlar için önde gelen dijital varlık platformudur. 2017 yılında artan kurumsal saklama ihtiyacını karşılamak için kurulan Anchorage, yatırımcıların kriptoparayı güvenli bir şekilde saklamasına ve kullanmasına olanak tanımaktadır. Anchorage’nin her zaman sektördeki yeniliği ilerletmeye kendini adadığını ve bu süreçte yeni varlıklara verdikleri bu erken destekten dolayı gurur duyduklarını belirten Anchorage Kurucu Ortak ve Başkan Diogo Mónica, Celo gibi gelecek vaat eden yeni protokollere ilk destek veren olmaya çalıştıklarını ve bu nedenle, cEUR için güvenli kurumsal saklama hizmeti sunan ilk şirket olmaktan memnuniyet duyduklarını belirtiyor. Müşterilerinin yeni ve yenilikçi varlıklara erişim talep ettiğini söyleyen Anchorage, şimdi müşterilerine Celo Doları (cUSD) ile birlikte bir diğer stablecoin olan Celo Euro’ya (cEUR) erişim sunuyor. Celo platformu üzerinde çalışan bir ekip olan cLabs’in Ürün partneri Albert Wang, “Anchorage, Celo ekosistemi için mükemmel bir uzun vadeli ortak olduğunu kanıtladı. cEUR’a kurumsal erişim sağlamak, Celo ekosistemi için kritik önemdedir.” diyerek konu hakkında düşüncelerini belirtti. 

Bitcoin İşlemleri Şimdi Celo Platformunda!

Celo ağının kullanıcıları şimdi Bitcoin’i merkezi olmayan borsa Ubeswap’te Wrapped Bitcoin (cBTC) olarak alıp satabiliyor.

Ubeswap, Celo kripto varlıkları için merkezi olmayan bir borsa ve otomatik piyasa düzenleyici protokolüdür. Kullanıcılar, Ledger, Valora veya MetaMask gibi cüzdanları kullanarak Ubeswap üzerinden işlem yapabiliyorlar.

cBTC, 1:1 oranında oluşturulan Bitcoin’dir. Kolay ve hızlı bir şekilde herkesin finansal araçlarla birlikte kriptoparalara da ulaşmasını amaçlayan Celo, kendi ağında cBTC adı altında artık Bitcoin’e hızlı ve düşük maliyetli yatırım yapılabiliyor. 

TrueFeedBack, Celo Ağındaki Kullanıcılar için Güvenli ve Basit Bir Ödeme Özelliğine Sahip Olacak

TrueFeedBack, verileri değere dönüştüren ve kullanıcılarını TFBX token’ı aracılığıyla ödüllendiren bir blokzinciri tabanlı veri toplama ve analiz platformudur. TrueFeedBack, ürünlerini blokzinciri altyapısı, big data analitiği platformu ve machine learning algoritmaları ile geliştirerek, bireysel kullanıcıların ve her büyüklükteki şirketin hizmetine sunmaktadır. Platformda kullanılan servisler TFBX tokenleri ile çalışmaktadır. Son kullanıcı için en iyi deneyime odaklanan Celo, bunu başarmak için bir protokol ve bu protokolü kullanan uygulamalar ile çıkarılmıştır. Bu uygulama ekosisteminin bir parçası olmak isteyen TrueFeedBack mobil uygulaması, Celo protokolündeki yeniliklerden yararlanarak son kullanıcılar için güvenli ve basit bir ödeme özelliğine sahip olacak. Bunun yanı sıra Celo ile yapılan işbirliği ile şirketlerin TFB ekosistemi içerisinde Celo altyapısı üzerinde tokenize edilmesi ve işlem görmesi mümkün olacak.

Art arda gelen bu duyurularla mobil öncelikli merkeziyetsiz finans platformu Celo, gün geçtikçe platformunu geliştirmeye ve güçlü işbirlikler kurmaya devam edeceğini gösteriyor.

Celo Hakkında

Celo, herkes için refah oluşturacak bir finansal sistem inşa etme ortak misyonunu paylaşan, mobil öncelikli, açık kaynaklı teknolojiler, kuruluşlar ve bireyler ekosistemidir. Celo ekosistemi, merkezi olmayan, proof-of-stakeı blokzinciri teknolojisi platformunu(Celo Platformu), yerel bir varlık (CELO), iki sabit kriptopara (cUSD ve cEUR) ve dünya çapında 140’tan fazla kuruluşla Celo Vakfı’nın Refah İttifakı’nı içerir. Deutsche Telekom, Andreessen Horowitz, Polychain Capital, Anchorage, Coinbase, GSMA, Grameen Foundation, Prosegur, Abra ve Celo ekosistemini büyütmeye ve geliştirmeye adanmış bir hizmet kuruluşu olan cLabs ittifak üyelerinden bazılarıdırl. Celo hakkında daha fazla bilgi için lütfen celo.org adresini ziyaret edin.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner