Yükleniyor...
Sponsored

MobileCoin Yeni Stablecoin eUSD’yi Piyasaya Sürdü

MobileCoin Reserve ile ortaklaşa çıkardığı elektronik dolar eUSD'yi piyasaya sürmüş durumda.

MobileCoin Yeni Stablecoin eUSDyi Piyasaya Surdu

MobileCoin Reserve ile ortaklaşa çıkardığı elektronik dolar eUSD’yi piyasaya sürmüş durumda. MobileCoin’den gelen eUSD açıklamaları ise projenin içeriği hakkında bilgi veriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto para ve ödeme firması MobileCoin, çıkaracakları Elektronik Dolar’ın (eUSD) verileri koruyacak ilk stablecoin olacağını belirtiyor.

MobileCoin Reserve ile Ortaklaşa Yeni Bir Stablecoin Piyasaya Sürdü

Gizlilik odaklı kripto para ve ödeme firması olan MobileCoin, stablecoin platformu Reserve ile birlikte elektronik dolar (eUSD) adında yeni bir stablecoin piyasaya sürdü. Şirket, eUSD’nin tamamen teminatlı olduğunu açıkladı. Bunun yanında şirket, kullanıcıların işlem verilerini korumak için azami güvenliğin gözetilerek tasarlandığını belirtti.

MobileCoin’in belirttiğine göre Eusd, USD Coin (USD), Pax Dollar (USDP) ve TrueUSD (TUSD) gibi diğer stablecoin’lerle oluşturulmuş bir sepet tarafından desteklenmektedir. Her işlemin uçtan uca Zero Knowledge şifrelemesi kullanılarak şifrelendiği de belirtiliyor. Zero Knowledge teknolojisini biraz olsun açıklamamız gerekirse bu yöntem sayesinde hassas bilgiler ifşa edilmeden bir şeyi kanıtlamak mümkün kılınabiliyor. Yani yalnızca işlem yapan taraflar kendi işlem verilerini görebiliyor.

MobileCoin eUSD teknik raporunda şöyle dedi:

“Bildiğimiz kadarıyla hiçbir proje, ekosistemde birinci sınıf bir vatandaş olan ve normalde kullanmak için ‘özel olmayan’ işlem teknolojilerinin kullanımını asla gerektirmeyen gizlilik özelliklerine sahip yerel bir stablecoin yaratmadı. Kısacası, henüz hiç kimse özel bir dijital dolar yaratmadı”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x