Yükleniyor...

Monero (XMR) Lideri 5 Yıllık Görevinden Alındı

Riccardo “Fluffypony” Spagni, gizlilik odaklı kripto para birimi Monero (XMR) liderlik görevinden alındı.

Monero XMR Lideri 5 Yıllık Görevinden Alındı

Riccardo “Fluffypony” Spagni, gizlilik odaklı kripto para birimi Monero (XMR) liderlik görevinden alındı. Fluffypony, Monero projesini 2014’teki lansmanından bu zamana yönetiyordu. Pazartesi günkü açıklamaya göre, istifa eden geliştirici görevine yedek sorumlu olarak devam edecek. Monero’ya uzun zamandır katkıda bulunan Snipa ise Fluffypony’in rolünü devralıyor.

Monero (XMR) Lideri Projeyi Bırakmak İstiyordu

Bir zamanlar Fluffypony, projeyi bırakma konusundaki düşüncelerini ifade etmişti. Fluffypony Mayıs 2018’de CoinDesk’e şunları söyledi: “Her zaman mahremiyet savunucusu olacağım. Tanım gereği benim asıl sorumluluklarım azaltılmalı.”

Gerçekten de, Fluffypony’in diğer görevleri de diğer katkıda bulunanlar tarafından üstlendi. Örneğin, artık topluluğa gönderilen duyuru e-postalarını onaylamaktan sorumlu olmayacak. Ayrıca mühendislik, yönetim ve sunucu erişimi gibi diğer görevler için yedek bir rol oynayacaktır.

Sadece Görev Değişikliği Oldu

Monero liderinin görevden istifa ettiği yönünde iddialar olsa da Spagni, söylentileri FUD olarak değerlendirerek Monero’dan ayrılmadığını belirtti. Spagni,  “Duyuruyu okursanız hiçbir yere gitmediğimi fark edersiniz, bu hiç mantıklı değil” dedi.

Kısacası Spagni’nin görevinde değişiklik oldu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x