Anasayfa Haberler Monero (XMR) Topluluğu Planlanan Hard Fork için Hazır!

Monero (XMR) Topluluğu Planlanan Hard Fork için Hazır!

Monero (XMR) topluluğu, planlanmış önemli yazılım güncellemelerini içeren Hard Fork (Mecburi Çatallaşma) için hazırlanıyor. En belirgin değişiklikler, menzil provizyonlarının güncellenmesinde ve madencilik yazılımındaki değişikliklerde görülecek.

Son güncellemeden bu yana ASIC direncinin garanti edilmesinin üstünden birkaç ay geçti ve Monero yeni makinelerin üretilemediğinden emin olmak istiyor.

Monero Hard Fork’unun 18 Ekim’den önce gelebilecek 1685555 blok yüksekliğinde olması bekleniyor. Monero ekosistemindeki katılımcıların en sonki sürüm güncelleştirmesini uygulamaları öneriliyor:

Güncellemeye hazırlanmak için bir kullanıcının, servisin, satıcının, havuz operatörünün veya borsaların CLI v0.13.0.2 veya GUI v0.13.0.3’ü sürümünü çalıştırmaları önerilir.

Planlanan Hard Fork’un XMR pazar fiyatı üzerinde sınırlı bir etkisi bulunuyor, çünkü piyasaya yönelik satışlar ve şüpheler hala bir tehdit oluşturuyor. XMR, CoinMarketCap’ta onuncu sırada yer alıyor ve 106,01 dolar seviyesinde işlem görüyor. XMR, son üç ayda en yüksek 140 doları ve en düşük 89 doları gördü.

Aynı zamanda Monero’nun madencilik seviyesindeki zorluk da arıyor. Monero madencilik seviyesinin zorluğu 156 MH/s’den 592 MH/s’e yükseldi. Yeni bir ASIC makinesi bulunmadığı halde madencilik seviyesindeki zorluğun artmasına neden olan şey ise bilinmiyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için bizi Twitter’da ve Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram grubumuza katılın!

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

Yorum Yapın

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları

Anlık Piyasa Verileri

-
54.123,591.7%