Yükleniyor...

Monex, FTX Japan’ı Satın Almakla İlgileniyor

Tokyo merkezli çevrimiçi aracı kurum Monex, FTX'in Japonya birimini satın almakla ilgilendiğini açıkladı.

Japon Duzenleyici Banka ve Kripto Kurallari Ayni Olmali 1

Tokyo merkezli çevrimiçi aracı kurum Monex, FTX’in Japonya birimini satın almakla ilgilendiğini açıkladı.

FTX geçen ay LedgerX, Embed, Japonya ve Avrupa birimlerini satmayı planladığını söyledi. Daha önce yapılan dosyalamaya göre yaklaşık 50 taraf Embed ile, 56 taraf LedgerX ile, 41 taraf FTX Japan ve 40 taraf da FTX Avrupa ile ilgileniyordu. FTX, yaklaşık bir hafta önce Embed dahil olmak üzere dört temel birimi satmak için mahkemeden onay aldı. Onay sonrası, şirketleri satın almakla ilgilenenler yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı.

Monex, FTX Japan’a Teklif Vermek İstiyor

Monex Group CEO’suna göre, şirket Sam Bankman-Fried’in çökmüş FTX kripto imparatorluğunun satışa çıkarılan Japonya birimine ilgi duyuyor.

Şirketin CEO’su Oki Matsumoto bir röportajda, FTX Japan ile ilgili sorulara yanıt olarak “Genel olarak konuşmak gerekirse, doğal olarak ilgileniyoruz” dedi. Matsumoto, Monex’in iş için teklif verip vermediğini söylemezken, firmasıyla rekabet eden kripto borsalarının sayısının düşmesinin çok iyi bir şey olacağını söyledi.

Matsumoto, Japonya’nın kripto pazarının kısmen potansiyele sahip olduğunu çünkü şirketlerin yatırım olarak dijital paralar satın almaya başlayabileceğini ve pazarlama için NFT’ler kullanabileceğini söylüyor. Monex, böyle bir zaman geldiğinde, şirket kendisini müşteriler için birkaç seçenekten biri olarak konumlandırmak istiyor dedi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x