Yükleniyor...

MoneyGram’dan Ripple’ın XRP’sini Etkileyen Hamle!

Blockchain şirketi Ripple'ın 50 milyon dolar yatırım yaptığı para transferi devi MoneyGram, müşterileri için FastSend adında hızlı havale hizmetini kullanıma sundu.

MoneyGram Ripple XRP

Blockchain şirketi Ripple’ın 50 milyon dolar yatırım yaptığı para transferi devi MoneyGram, müşterileri için FastSend adında hızlı havale hizmetini kullanıma sundu.

Şirket tarafından yapılan açıklamada, FastSend’de Visa’nın kullanılacağı aktarıldı. Bu da MoneyGram’ın Ripple’ın teknolojisini ya da kripto para birimi XRP’sini kullanmayacağı anlamına geliyor.

Ripple, 2019’un Haziran ayında sınır ötesi para transferlerinde XRP’yi kullanmaya başlama taahhüdü karşılığında MoneyGram’a 50 milyon dolarlık yatırım yapmıştı. Her ne kadar şirket XRP’yi küçük ölçekte kullanıyor olsa da FastSend’i kullanacağını açıklaması XRP yatırımcılarını olumsuz yönde etkiledi. En büyük üçüncü kripto para birimi, kripto para piyasasında düşüşün yanı sıra gelen bu haberle düne göre yüzde 7’den fazla değer kaybetti.

2019’un Ağustos ayında MoneyGram CEO’su Alex Holmes XRP konusunda açıklama yapmış, MoneyGram’ın XRP tabanlı xRapid platformunda işlem yaptığını, ayrıca Meksika koridorundaki işlemlerin yüzde 10’unun XRP ile yapıldığını ifade etmişti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner