Yükleniyor...

MoneyGram, Ripple (XRP) Olmadan Finansal Açıdan Sıkıntıda

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) davası nedeniyle Ripple (XRP) ile iş birliğine ara veren MoneyGram, Wall Street Journal’ın haberine göre güvenilir bir gelir kaynağı bulmada sıkıntı çekiyor.

moneygram ripple xrp

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) davası nedeniyle Ripple (XRP) ile iş birliğine ara veren MoneyGram, Wall Street Journal’ın haberine göre güvenilir bir gelir kaynağı bulmada sıkıntı çekiyor.

MoneyGram CFO’su Lary Angelilli, iki şirketin alternatiflere baktığını söyledi. Bu hafta, para transfer firmasının hisseleri %40 geriledi.

Biraz Vakit Alabilir

22 Şubat’ta Ripple aktivitelerini engelleyen MoneyGram, ABD Menkul Kıymetler Komisyonu’nun (SEC) Ripple’a dava açmasından ötürü böyle bir karar aldı. Bilindiği üzere bu davadan ötürü birçok kripto para borsası ve platformu da XRP’yi tamamen ya da geçici olarak listeden çıkarmıştı. Ayrıca piyasa geliştirme ücretlerini kabul etmeyi durdurdu.

U.Today’in haberine göre MoneyGram’ın Ripple’la iş birliğinin devam etmesi bekleniyor ama bu SEC davasında çıkacak sonuca bağlı.

Angelilli, XRP satışının engellenmesinde sorun olmadığını, ama davanın uzun sürebileceğini söyledi:

“Eğer davayla alakalı sonuç olursa, özellikle Ripple davayı kazanırsa sorun yok, ama bu uzun sürebilir.”

Pazarlama Hamlesi

JMP Menkul Kıymetlerden David Scharf, Ripple Moneygram’e likidite platformu için ödeme yapmasının pazarlama hamlesi olduğunu söyledi.

Ripple’dan 38 milyon dolarlık piyasa geliştirme ücreti, MoneyGram’in EBITDA gelirlerinin %15’ini oluşturuyor.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, şirket ortaklarına teşvik ödemelerini savundu:

“Bazı müşterilere likidite platformlarını kullanmak için teşvik verdik. Her ödeme ağı kendisine has teşvikleri kullanıyor.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner