Yükleniyor...

MoneyGram, Yeni Kripto Para Hizmetini Başlattı

Ödeme hizmeti sağlayıcısı MoneyGram, kripto para hizmetlerini başlattığını duyurdu.

MoneyGram Yeni Kripto Para Hizmetini Baslatti

Ödeme hizmeti sağlayıcısı MoneyGram, kripto para hizmetlerini başlattığını duyurdu.

Kripto para kullanımı artış gösterdikçe şirketler de yeniliğin peşinde hareket ediyorlar. Birçok firma kullanıcılarını hem koruma amacıyla hem de elde tutma amacıyla kripto hizmetlerine yatırım yapıyor. Bu firmalardan birisi de çevrimiçi ödeme hizmetleri sunan MoneyGram oldu.

MoneyGram, Kripto Para Hizmetlerini Genişletiyor

MoneyGram’ın yaptığı duyuruya göre, müşteriler artık uygulama üzerinden 120’den fazla para birimiyle kripto para hizmetlerine erişim sağlayacak.

Coinme ile mevcut ortaklığı sayesinde şirket, müşterilerine kripto ticareti ve saklama hizmeti sunacak. Yeni uygulamanın başlamasıyla birlikte kullanıcılar ilk olarak, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Litecoin (LTC) alım-satım ve saklama hizmetinden faydalanabilecek.

MoneyGram Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Alex Holmes, şirket hizmetinin başlatılmasıyla ilgili olarak şunları söyledi:

“MoneyGram’ın gelişiminde bir sonraki adım olarak müşterilerimize kripto para birimlerini güvenli bir şekilde alması, satması ve tutması için erişim sağlamaktan heyecan duyuyoruz.”

Şirket, ilerleyen dönemlerde müşterileri için daha fazla kripto para birimini kullanıma açmayı hedefliyor. API odaklı kripto hizmet sağlayıcısı Coinme tarafından sağlanacak altyapı ile şirketin lisanslı kripto para borsası entegre çalışacak.

Tüketicilerin dijital para birimlerine artan ilgisi, benzer çalışmaları gelecekte de karşımıza çıkaracak gibi görünüyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x