Yükleniyor...

MoneyMatch, RippleNet ile Maliyetlerini %40 Oranında Azalttı

Küçük ve orta ölçekli işletmelerin tedarikçilerine sınır ötesi ödeme yapmalarını sağlayan Malezya merkezli MoneyMatch şirketi, Ripple'ın küresel ödeme ağına katıldığı Nisan 2018'den bu yana maliyetlerinde %40 azalma olduğunu bildirdi.

ripplenet

Küçük ve orta ölçekli işletmelerin tedarikçilerine sınır ötesi ödeme yapmalarını sağlayan Malezya merkezli MoneyMatch şirketi, Ripple’ın küresel ödeme ağına katıldığı Nisan 2018’den bu yana maliyetlerinde %40 azalma olduğunu bildirdi.

Firmanın CEO’su ve kurucu ortağı Adrian Yap’a göre Ripple, startup‘ları zorlayan bazı sorunların giderilmesine yardımcı oluyor.

MoneyMatch şirketi RippleNet ile kurdukları ortaklık sonrasında, 100’den fazla ülkede finansal kurumlara ve ödeme sağlayıcılarına olanak sağladı.

Şirket, artık yüksek hacimli işlemleri olan büyük müşterilere öncelik veren bankalara yüksek ücret ödemek zorunda olmadığını söylüyor.

“İyi bir Avrupalı ​​ortak bulmak için uğraştık ve orada ödeme yapmak için Swift sistemini kullandık. RippleNet ortaklarıyla çalışmak, maliyetlerimizi %40’a kadar azaltmamızı sağladı ve en az iki gün süren işlemler yerine, ödemeleri birkaç saat içinde tamamladık.

Buna karşılık, bizim için de daha düşük bir euro fiyatlandırması yarattı ki bu da harika bir sistem getirdi. Böylece daha fazla müşteriye sahip olduk, bu da daha fazla hacim yarattı.”

CEO, MoneyMatch’in yaptıpğı tasarrufları ve diğer avantajları müşterilerine aktardıklarını söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner