Yükleniyor...

Moneynetint Ripple’ın Global Ödeme Ağı Üyesi Oldu

İngiltere merkezli online satıcılar için ödeme hizmeti sağlayıcısı Moneynetint, Ripple'in global ödeme ağına sahip RippleNet'e katıldı.

Ripple XRP RippleNet

İngiltere merkezli online satıcılar için ödeme hizmeti sağlayıcısı Moneynetint, Ripple’in global ödeme ağına sahip RippleNet’e katıldı.

RippleNet’e katılan finans kurumları “müşterilerinin ödemelerini dünyanın herhangi bir yerinde anında, güvenilir ve uygun maliyetli bir şekilde işleyebilir.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Sınır ötesi ödemeler çözümleri sağlayıcısı Ripple’ın 21 Eylül 2018’de bir blog yayında açıkladığı gibi RippleNet ağının üyeliği aşağıdaki avantajları sunuyor:

  • Erişim: Bugün, bankalar ve sağlayıcılar, bireysel ağlarla çoklu, özel işlem ilişkileri kurarak parçalanmış bir küresel ödeme sistemini aşmaktadır. RippleNet’in dünya çapındaki tek kuruluş ağına katılarak, kuruluşlar tüm küresel bağlantılarda tutarlılık için standartlaştırılmış, merkezi olmayan bir altyapıya tek bir erişim noktası kazanırlar.
  • Kesinlik: Eski uluslararası ödemeler, işlem zamanlaması veya maliyetleri etrafında netlik sağlayamaz ve çoğu işlem sonuçta başarısızlıkla sonuçlanır. RippleNet’in atomik geçiş başarısız işlemi, teslimatta daha fazla kesinlik sağlar ve çift yönlü mesajlaşma yeteneği, ücretler, teslim süresi ve durum için eşi görülmemiş uçtan uca işlem görünürlüğü sağlar.
  • Hız: Farklı ağlar ve kurallar, bir işlemi yavaşlatan sürtünme ve darboğazlar yaratır. RippleNet’in yol bulma yetenekleri, anında çözümlenecek işlemler için en uygun rotaları belirleyerek dağınıklığı ortadan kaldırır. RippleNet ile bankalar ve sağlayıcılar işlem sürelerini günlerden birkaç saniyeye indirebilir.
  • Tasarruflar: Mevcut ödeme ağları, işlem başına 25 ABD doları veya 35 ABD doları gibi yüksek bir ücrete yol açan yüksek işlem ve likidite sağlama maliyetlerine sahiptir. RippleNet’in standartlaştırılmış kuralları ve ağ çapında bağlanabilirliği, işlem maliyetlerini önemli ölçüde azaltır. RippleNet ayrıca likidite temin etme maliyetlerini düşürür veya talep üzerine likidite için dijital varlık XRP’sini kullanarak pahalı nostro hesaplarına olan ihtiyacı ortadan kaldırabilir. Sonuç, sağlayıcılar ve müşterileri için önemli ölçüde daha düşük işlem maliyeti.

Elektronik Para Düzenlemesi için 2011 tarihli Elektronik Para Düzenlemeleri 2011 (FRN: 900190) kapsamında İngiltere’nin Finansal İdare Otoritesi tarafından yetkilendirilen Moneynetint Ltd, hem bireysel hem de şirket hesapları için hesaplar sunuyor:

  • Bir “Bireysel Hesap” size EUR cinsinden kendi IBAN’ınızı sağlar ve aşağıdaki kaynaklardan EUR almanızı sağlar: “Sizin tarafınızdan sahip olunan başka bir hesaptan para yatırma”, “Maaş Mevduatı”, “Temettü Mevduatı” ve diğer bireylerden mevduatlar. Ödemeler (herhangi bir para biriminde) dünyanın herhangi bir yerine gönderilebilir.
  • Bir “Şirket Hesabı”, şirketinize birden fazla para biriminde kendi IBAN’ınızı sağlar. Şirketlere çeşitli ödeme yöntemleri ile ödeme yapılmasına izin ve 40’tan fazla ülkeye sınır ötesi ödemelerin (hedef para biriminde) yapılmasına izin verir.

PaymentsJournal’ın haberine göre, geliştirme çalışmaları ve RippleNet ile entegrasyonun tamamlanmasının ardından Moneynet’in “diğer iki ağ iş ortaklarından ödeme talimatlarını almaya başladığı ve bu ödemeleri güvenli ve merkezi olmayan bir şekilde işleme koyduğu” belirtiliyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x