Monkey Drainer, 800 Bin Dolarlık NFT Çaldı • Coinkolik
Yükleniyor...

Monkey Drainer, 800 Bin Dolarlık NFT Çaldı

Monkey Drainer olarak tanınan kimlik avı dolandırıcısı, yaklaşık değeri 800 bin dolar olan CryptoPunks ve Otherside NFT ürünlerini çaldı.

Monkey Drainer 800 Bin Dolarlik NFT Caldi

Monkey Drainer olarak tanınan kimlik avı dolandırıcısı, yaklaşık değeri 800 bin dolar olan CryptoPunks ve Otherside NFT ürünlerini çaldı.

Kripto para piyasasındaki dolandırıcılık ve hack olaylarının önüne geçilemiyor. Özellikle sosyal medya platformu Twitter’ın yoğun olarak kullanıldığı kimlik avında, yatırımcıların varlıkları tehlike altına giriyor. Oltalama yöntemi olarak bilinen method ile dolandırıcılar, insanların cüzdanını boşaltıyor. Anonim dolandırıcıların önüne geçmek için, sosyal medya platformları ve kripto para projeleri seferberlik ilan etti. Chainalysis analizine göre, Ekim ayında kripto piyasasından 786 milyon dolar çalındı.

Monkey Drainer, NFT Koleksiyonlarını Hedef Aldı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Twitter’ın yeni sahibi Elon Musk, bu tür bot hesapların önüne geçmek istediğini dile getirdi. Anonim bot hesaplar aracılığıyla yatırımcıların cüzdanına sızan kimlik hırsızları, milyonlarca dolar değerinde kripto para çaldı.

Genellikle DeFi ve NFT projelerine yoğunlaşan dolandırıcılar, çaldıkları paraların izini Tornado Cash yardımıyla temizliyor. Monkey Drainer lakaplı kimlik avcısı, yeniden ortaya çıktı. 25 Ekim tarihinde 1 milyon dolarlık kripto para ve NFT çalan Drainer, şimdi de 800 bin dolarlık vurgun yaptı.

Ağ kayıtlarında Monkey Drainer olarak etiketlenen cüzdan, blockchain güvenlik firması PeckShield’in radarına yakalandı. Dolandırıcı, 7 adet CryptoPunks ve 20 adet Otherside NFT’lerini çaldı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x