Moody's, Coinbase'in Notunu Negatife Düşürdü • Coinkolik
Yükleniyor...

Moody’s, Coinbase’in Notunu Negatife Düşürdü

Kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, SEC'in kayıt dışı bir menkul kıymet olarak faaliyet gösterdiği iddiasıyla Coinbase'e dava açmasının ardından borsanın notunu negatife indirdi.

coinbase

Kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s, SEC’in kayıt dışı bir menkul kıymet olarak faaliyet gösterdiği iddiasıyla Coinbase’e dava açmasının ardından borsanın notunu negatife indirdi.

8 Haziran’da açıklama yapan Moody’s, not indiriminin SEC eyleminin Coinbase’in günlük operasyonları üzerindeki etkisine ilişkin endişelerden kaynaklandığını söyledi. Moody’s, not indirimine rağmen Coinbase’in güçlü bir likidite havuzunu koruduğunu belirtti. Derecelendirme kuruluşu, Coinbase’in 3,4 milyar dolarlık uzun vadeli borcuna kıyasla 5 milyar dolarlık nakit rezervi olmasını olumlu karşıladı. Ayıca Moody’s, Coinbase’in geçmişteki işlem gelirlerinde olan düşüşleri azaltmayı hedefleyen gider yönetimi üzerine çalışmalar yapması gerektiğini belirtti.

Moody’s, SEC’i Ele Alarak Not Konusundan Bahsetti

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Dün itibariyle açıklama yapan Moody’s, not indiriminin SEC’in Coinbase’e dava açmasını günlük operasyonların üzerindeki etki yaratabileceğine dair endişelendiğini belirterek şunları söyledi;

“Görünümün durağandan negatife değişmesi, SEC’in ücretlerinin Coinbase’in iş modeli ve nakit akışları üzerindeki etkisinin belirsiz büyüklüğünü yansıtıyor.”

Coinbase’e kırmızı ışık yakan SEC, çeşitli şirketlerin borsaya olan bakış açısını değiştirdi. Bu durumun en büyük örneği Coinbase’in hissesinin bir günde yüzde 20’den fazla değer kaybetmesi oldu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x