Yükleniyor...

Moody’s, Mango Markets Davasına Destek Verdi

Kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, SEC ve CFTC'nin Mango Markets istismarcısına yönelik hamlesine destek verdi.

Moodys Mango Markets Davasina Destek Verdi

Kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s, SEC ve CFTC’nin Mango Markets istismarcısına yönelik hamlesine destek verdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Geçtiğimiz yıl yaşanan Mango Markets istismarı, kripto sektörünü derinden sarsmıştı. DeFi projesi, istismar sonucunda milyonlarca dolarlık bir zarara uğradı. Mango Markets’in istismarında parmağı olan Avraham Eisenberg için hukuksal süreçler de devam ediyor. SEC ve CFTC, Avraham Eisenberg’i Mango Markets manipülasyonundan 116 milyon doları zimmetine geçirdiği gerekçesiyle suçlamıştı. Moody’s, CFTC ve SEC’in yaptığı bu hamleye destek verdi.

Moody’s, DeFi için Mango Markets Davasının Olumlu Olduğunu Düşünüyor

Kredi kuruluşu Moody’s, DeFi sektörünün sağlıklı ilerleyişi için Mango Markets davasının olumlu bir sonuç doğurabileceğine inanıyor.

Moody’s, kripto projesinin istismarcısı Avraham Eisenberg aleyhinde çıkan son suçlamaların, DeFi sektörü açısından olumlu bir etkiye sahip olabileceğini öne sürdü. Kredi kuruluşu, SEC ve CFTC’nin Mango Markets’a yaptığı hamlelere destek verdiğini dile getirdi.

DeFi’nin bu sayede daha güvenli bir yer haline geleceğini savunan Moody’s başkan yardımcısı Cristiano Ventricelli, şunları söyledi;

“Hem SEC hem de CFTC’nin sahtekar olduğu iddia edilen bir tüccar tarafından piyasa manipülasyonuna karşı harekete geçmesi, bir bütün olarak endüstri için olumlu bir kredidir.”

Ventricelli, düzenlenmesi zor bir alan olan DeFi sektörünün, düzenleyicilerin bu hamlesiyle daha olumlu bir yer haline gelebileceğini düşünüyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x