Yükleniyor...

Moody’s Silvergate Hakkında Yorumda Bulundu

Değerlendirme kuruluşu Moody's Silvergate için önemli yönetişim eksikleri gördüğünü açıkladı.

Moodys Mango Markets Davasina Destek Verdi

Değerlendirme kuruluşu Moody’s Silvergate için önemli yönetişim eksikleri gördüğünü açıkladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Moody’s, Silvergate’in notunu iki haftadan kısa bir süre içinde ikinci kez düşürdü. Moody’s’in dayandığı gerekçe ise şirketin sermaye yetersizliği ve yönetişim eksiklikleri.

Moody’s: Silvergate’in Önemli Yönetişim Eksikleri Var

Moody’s, Silvergate’in ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na şirketin sermayesinin yetersiz olabileceğini ve dosyalamayı geciktirdiğini söylemesinin ardından,  yönetim eksiklikleri gerekçe göstererek iki haftadan kısa bir süre içinde Silvergate’in notunu ikinci kez düşürdü.

silvergate hisseleri

Moody’s açıklamasında şunları belirtti: 

“Tedbirler, bankanın risk yönetimi ve özel iş modeli için aniden değişen çalışma koşullarını düzgün bir şekilde değerlendirme ve bunlara yanıt verme yeteneği açısından önemli yönetişim eksikliklerini vurgulayarak, kurumun olumsuz gelişmelere maruz kalmasını artırıyor. Bankanın olumsuz yönetişim riskinin, Silvergate’in kredi notları üzerinde gözle görülür bir olumsuz etkisi var.” 

Moody’s Silvergate ayrıca, ödenmemiş Federal Konut Kredisi Bankası avanslarını tamamen geri ödemek için ek yatırım menkul kıymetleri sattığını ve daha önce menkul kıymetlerin geçici olmayan değer düşüklüğü dışında kaydedilen ek yatırım zararlarını gerçekleştirdiğini de açıkladı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x