Yükleniyor...

Moody’s, USDC’nin Depeg’i ile İlgili Yorumlarda Bulundu

Moody's, USDC'nin depeg olmasından sonra sektördeki düzenleyici baskının artacağını düşünüyor.

Moodys Mango Markets Davasina Destek Verdi

Moody’s, USDC’nin depeg olmasından sonra sektördeki düzenleyici baskının artacağını düşünüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s Investors Service, stablecoin benimsenmesini olumsuz yönde etkileyebileceğini ve potansiyel olarak düzenleme çağrılarını artırabileceğini savundu.

Moody’s USDC’nin Depeg Olmasının Ardından Stablecoin Benimsemesinin Azalacağını Düşünüyor

16 Mart’ta yayınlanan en son “Sektör Yorumu” raporunda Moody’s, fiat destekli USDC’nin 10 Mart’ta depeg olmasının  ardından yeni bir dirençle karşılaşabileceğini söylüyor.

Moody’s raporda, “Finansal kurumlar, madeni paraların potansiyel oynaklığı konusundaki endişelerinden dolayı, tokenize edilmiş menkul kıymetler içeren anlaşmalar yapmak için stablecoin’leri benimsemeyi yeniden düşünebilir” dedi.

Circle usdc

Analistler Cristiano Ventricelli, Vincent Gusdorf, Rajeev Bamra ve Fabian Astic raporda şunları yazdılar:

 “Şimdiye kadar, büyük fiat destekli stablecoin’ler, FTX’in çöküşü gibi geçmiş skandallardan zarar görmeden çıkarak olağanüstü bir dayanıklılık göstermişti. Ancak son olaylar, stablecoin ihraç edenlerin nispeten küçük bir dizi off-chain finans kurumuna bel bağlamasının istikrarlarını sınırladığını gösterdi.”

Silicon Valley Bank’ın 10 Mart’ta ani çöküşü , bankada bağlı 3,3 milyar dolarlık varlığa sahip USDC ihraççısı Circle Internet Financial için önemli bir risk olayıydı. Üç gün boyunca Circle, stabilcoin’inin değeri yaklaşık 0,87 dolara düştüğü için USDC depeginde kabaca 3 milyar dolar kripto paradan çekildi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x