Yükleniyor...

Morgan Creek Capital CEO’su: Her Yatırımcı Elinde Biraz Bitcoin Tutmalı

Morgan Creek Capital CEO'su Mark Yusko, 22 Mayıs’ta CNBC’ye verdiği röportajda her yatırımcının portföyünde Bitcoin’in (BTC) olması gerektiğini söyledi.

Morgan Creek CEO Bitcoin

Morgan Creek Capital CEO’su Mark Yusko, 22 Mayıs’ta CNBC’ye verdiği röportajda her yatırımcının portföyünde Bitcoin’in (BTC) olması gerektiğini söyledi.

Yusko, BTC yatırımlarının önümüzdeki 10 yılda S&P 500 yatırım fonundan çok daha iyi bir performans göstereceğini düşündüğünü belirtti:

Bitcoin büyük bir çeşitlendirme varlığıdır. Çok düşük korelasyona sahiptir. Herkesin portföyünde olmalı.

Yusko, Morgan Creek Digital’in dijital varlık endeks fonunun Ocak 2019’dan Ocak 2029’a kadar SPX’DEN daha iyi performans göstereceğine dair açık bir bahis yaptığı 1 milyon dolarlık “Buffet Bet 2.0″ı da değindi. Dijital varlık endeksi fonu sadece Bitcoin değil, on büyük kripto varlığı kapsıyor. Yusko, bahsin gelirinin hayır kurumlarına bağışlanacağını açıkladı.

Yusko daha önce Bitcoin fiyatı için çılgın bir öngörüde bulunmuş ve öncü kripto para biriminin fiyatının 400.000 dolara yükseleceği tahmininde bulunmuştu. İyimser tahminine ek olarak, Bitcoin’in geleneksel bankacılık ve finans sitemini bozma potansiyeli hakkında da yorum yaptı:

Bu, bankacılık için arz ve talep denklemini değiştirecek. Bu kadar büyük bir şey. Bankacıların, finansörlerin ve Suudi prenslerinin buna karşı çıkmalarına hiç şaşırmadım. Bu gerçekten yıkıcı bir teknoloji.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x