Yükleniyor...

Morgan Creek Digital, Bitcoin (BTC) Destekli Krediler İçin Çalışıyor

Morgan Creek Digital, Bitcoin ve kripto destekli krediler geliştiren Kanadalı bir şirket olan Atomic Loans ile bir birliktelik başlattı.

morgan creek bitcoin destekli krediler icin calisiyor

Morgan Creek Digital, Bitcoin ve kripto destekli krediler geliştiren Kanadalı bir şirket olan Atomic Loans ile bir birliktelik başlattı. Bu ortaklık başlangıçta, bankaların, finansal kurumların veya diğer aracıların katılımı olmadan kredi vermeyi sağlamak için önde gelen iki blockchain, Bitcoin ve Ethereum’un işlevselliğini birleştiren bir protokol kullanmayı amaçlıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Morgan Creek Digital’in ortağı Anthony Pompliano, Atomic Labs’ın daha fazla Bitcoin kullanım alanı açmak için yoğun çaba gösterdiğini belirtti.

“Bitcoin’in etrafında, merkeziyetçilikten uzaklaşma üzerine yeni bir alternatif finansal sistem inşa ediliyor. Atomic Loans, amaçlandığı şekilde Bitcoin kullanan, merkezi olmayan finansal altyapıyı inşa ediyor. ”

Atomic Labs ekibi, “atomik takas” ın belirgin avantajları olduğunu söylüyor. Akıllı sözleşme teknolojisi, kullanıcıların merkezi bir borsayı kullanma zorululuğu olmadan, bir kripto varlığı Ethereum için Bitcoin gibi diğer kripto varlıklar ile takas etmesini sağlıyor. Ayrıca, kullanıcıların vergiye tabi etkinlikler oluşturmaktan kaçınmasına olanak tanınıyor ve kripto varlık tüccarlarının Bitcoin’lerini teminat olarak kilitlemelerini ve pazar rallilerinden veya fiyat artışından potansiyel kazançları korumasını sağlıyor.

“Atomik Krediler kullanarak, Bitcoin destekli bir kredi alma işlemi, teminatı kilitlemek için sadece bir zincir halinde Bitcoin işlemi ve krediyi geri ödemek için de bir Ethereum işlemi gerektiriyor.”

Yatırımcılar 2.45 milyon dolarlık bir tohum olan bu projenin, kripto ve blockchain yeniliklerini hedefleyen ve DeFi hareketinin sonunda Bitcoin’e paralel bir finansal güç kazandıracağına inanıyor.

Initialized Capital’in ortağı Brett Gibson, Atomic Loans’ın karmaşık sentetikler olmadan doğrudan Bitcoin blok zincirinde çalışan bir DeFi ürünü oluşturmak bir çok teknoloji geliştirdiğini belirtti.

“DeFi’nin büyümesi bugüne kadar dikkat çekici olsa da, neredeyse hiçbiri Bitcoin’de tam anlamı ile çalışmıyor. Bu, en büyük ve en değerli kripto varlığı hakettiği değerden uzaklaştırıyor”