Yükleniyor...

Morgan Creek Digital’in Yöneticisi Bitcoin Blok Ödülü Yarılanmasından Umudunu Kesti!

Morgan Creek Digital'in kurucu ortağı Jason Williams, 1 Aralık'ta attığı tweet'inde çoğu kişinin aksine piyasaların önümüzdeki Mayıs ayında yaşanacak yarılanmadan etkilenmeyeceğini düşündüğünü açıkladı.

Morgan Creek Digitalin Yöneticisi Bitcoin Blok Ödülü Yarılanmasından Umudunu Kesti

Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı Jason Williams, 1 Aralık’ta attığı tweet’inde çoğu kişinin aksine piyasaların önümüzdeki Mayıs ayında yaşanacak yarılanmadan etkilenmeyeceğini düşündüğünü açıkladı. Williams’ın iddiasına göre Mayıs 2020’de gerçekleşecek blok ödülü yarılanması fiyata neredeyse hiçbir etkide bulunmayacak.

“Yarılanmanın Fiyata Etkisi Olmayacak”

Jason Williams, tweet’inde “Mayıs 2020’de yaşanacak yarılanma, fiyata bir etkide bulunmayacak.” ifadesini kullandı.

Önümüzdeki yıl gerçekleşecek olan Bitcoin’in blok ödülü yarılanması, madencilere ürettikleri blok başına verilen ödül miktarını 12.5 BTC’den 6.25 BTC’ye düşürecek. Çoğu kişi söz konusu yarılanma etkinliğinin boğa piyasasını tetiklemesini bekleniyor.

Analistler, yarılanmanın fiyata olan etkisinin ne zaman görüleceği konusunda ise ikiye ayrılmış durumda. Kimileri yarılanmadan birkaç ay öncesini, kimileri ise birkaç ay sonrasını işaret ediyor.

Son derece tutarlı tahminleriyle bilinen bir isim olan Willy Woo, geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in mevcut durumunun geçmiş iki yarılanmadan önceki yükseliş eğilimi belirten halinden farklılık gösterdiğini belirtmişti. Woo, 2020’nin Bitcoin için ”eşsiz” bir yıl olacağını belirtti. Madencilik devi Bitmain’in CEO’su Jihan Wu gibi diğer birçok önemli isim de Williams gibi düşünüyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x