Yükleniyor...

Morgan Stanley, Bitcoin’e (BTC) Yatırım Yapmayı Düşünüyor

Bankacılık devlerinden Morgan Stanley'in Bitcoin'e (BTC) yatırım yapmayı değerlendirdiği ifade ediliyor.

morgan stanley btc

Bankacılık devlerinden Morgan Stanley’in Bitcoin’e (BTC) yatırım yapmayı değerlendirdiği ifade ediliyor.

Hisse senetlerini seçmedeki hüneriyle tanınan 150 milyar dolarlık Morgan Stanley yatırım kolu, Bitcoin’i olası yatırımlar listesine eklemeyi düşünüyor.

Bloomberg’in haberine göre Morgan Stanley Yatırım Yönetimi’nin bir birimi kripto para biriminin yatırımcıları için uygun bir seçenek olup olmayacağını araştırıyor. Yatırımlarla ilerlemek, firma ve düzenleyiciler tarafından onaylanmayı gerektirecektir. Morgan Stanley’in bunu doğrulaması, Wall Street isminin ağırlığını, geleneksel finans endüstrisinin çoğunda kabul görmeye çalışan onların görüşüne göre “değişken” bir varlık sınıfının arkasına koyacaktır.

Zaten dört ayda dört kat artış, müşterilerin ilgisini artırarak dijital varlığın görmezden gelinmesini daha da zorlaştırıyor. Bloomber’in haberine göre Morgan Stanley sözcüsü yorum yapmaktan kaçındı. İnceleme sonuçta Morgan Stanley’in Bitcoin’den uzak durmaya karar vermesine de neden olabilir. Kripto para birimindeki önceki ralliler de Wall Street’in ilgisini çekmiş fakat sonunda elle tutulur bir eylem gerçekleşmemişti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x