Yükleniyor...

Morgan Stanley: Kripto Piyasasındaki Sıkışma Durdu

Morgan Stanley, kripto likiditesinin bir göstergesi olan stablecoinlerin piyasa değeri düşmeyi durdururken, kaldıraç talebinin henüz toparlanmaya başlamadığını söyledi.

Morgan Stanley Kripto Piyasasindaki Sikisma Durdu

Morgan Stanley, kripto likiditesinin bir göstergesi olan stablecoinlerin piyasa değeri düşmeyi durdururken, kaldıraç talebinin henüz toparlanmaya başlamadığını söyledi.

Kurumsal yatırımcılar stablecoinleri kullanmayı bıraktı ve kripto para piyasasındaki likiditenin bir göstergesi olan madeni paraların piyasa değeri düşüşünü sona erdirdi. Morgan Stanley geçtiğimiz günlerde yayınladığı bir araştırma raporunda, buna rağmen yeniden pozisyon açmak için çok az talebin bulunduğunu söyledi.

Morgan Stanley: Tekrardan Pozisyon Açma Talepleri Düşük

Rapora göre, değeri altın veya ulusal para birimleri gibi gerçek dünya varlıklarına bağlı olan kripto para birimlerinin piyasa değeri Nisan ayından bu yana ilk kez aylık bazda düşmedi. Hala zirvesinin yüzde 20 altında olsa da, bu, aşırı kurumsal silkelemenin şimdilik duraklamış göründüğünün bir işareti olarak değerlendirildi.

Banka, stablecoin Tether’deki (USDT) yangının durduğunu ve piyasa hacminin geçen hafta gerçekten yükseldiğini ve 10 günde 1,7 milyar dolar arttığını belirtti.

Merkez bankalarının para politikasını sıkılaştırmaya devam etmesiyle, kripto yatırımlarını finanse etmek için çok fazla borçlanma talebi olmadığını söyleyen Morgan Stanley, merkeziyetsiz finans (DeFi) platformlarına kredi verme oranının da bu yıl yüzde 70 düştüğünü raporunda belirtti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner