Yükleniyor...

Morgan Stanley, Stablecoin Piyasasını Değerlendirdi

Morgan Stanley, bir araştırma raporunda, en büyük iki stablecoin'in yeniden düşmeye başladığını aktardı.

Morgan Stanley Stablecoin Piyasasini Degerlendirdi

Morgan Stanley, bir araştırma raporunda, en büyük iki stablecoin’in yeniden düşmeye başladığını aktardı.

Tether (USDT) ve USD Coin‘in (USDC) birleşik piyasa kapitalizasyonunun yeniden düşmeye başladığını aktarılırken, bu durumun kripto finansal sisteminde niceliksel sıkılaştırmanın yeniden başladığının bir işareti olarak değerlendirildi.

Morgan Stanley, Raporunda Kripto Para Piyasasını Değerlendirdi

Morgan Stanley‘in yayımladığı raporda, Ağustos ortasında duraklayan iki stablecoin’in piyasa değerindeki düşüşün yeniden başladığı belirtildi. Piyasa değeri şu anda Nisan zirvesinden yaklaşık yüzde 10 daha düşük durumda.

Banka, stablecoin’lerin mevcudiyeti ve talebinin kripto para piyasası likiditesinin ve kaldıraç talebinin bir göstergesi olduğunu belirtti. Stablecoin, değeri dolar veya altın gibi başka bir varlığa sabitlenmiş bir tür kripto para birimidir.

Morgan Stanley, USDC’nin piyasa değerindeki değişikliklerin Bitcoin‘in (BTC) fiyatını iki ay önde tuttuğunu belirtiyor. Bunun nedeninin stablecoin’in kripto kurumları tarafından diğer madeni paraları satın almak için veya borçlanmak için kullanılması olduğunu söylüyor.

Morgan Stanley, merkeziyetsiz finans (DeFi) ekosisteminde yeniden kaldıraç oluşumuna dair çok az kanıt gördüğünü söylüyor. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner