Yükleniyor...

Morgan Stanley: Kripto ETP Pazarı Büyüyor

Ünlü Wall Street şirketi Morgan Stanley (MS), 180'den fazla kripto ETF ve ETP ürünlerinin piyasaya sürüldüğünü aktardı.

Morgan Stanleye Gore Kripto ETP Pazari Buyuyor

Ünlü Wall Street şirketi Morgan Stanley (MS), 180’den fazla kripto ETF ve ETP ürünlerinin piyasaya sürüldüğünü aktardı.

MS’ye göre, zorlu geçen ayı piyasası kripto gelişimini ve büyümesini engelleyemedi. Özellikle bankaların ve aracı kurumların da bu sektöre dahil olması göze çarptı. Bir rapor yayımlayan MS, ürünlerin yaklaşık yüzde 70 değer kaybettiğini ancak ilginin bitmediğini dile getirdi.

Morgan Stanley, Kripto ETP Raporu Yayımladı

Analiz raporu yayımlayan şirket, kripto borsa ürünlerinin ve kripto varlıkların büyümeye devam edeceğini iddia etti. Ayrıca, yaşanan ayı piyasasının ve kötü gidişatın şirketleri etkilemediğini dile getirdi. MS‘ye göre, piyasadaki düşüşlere rağmen kripto fon lansmanları hız kesmiyor. Bu yıl içinde yaklaşık 8 farklı ETP lansmanı yapıldı.

Kripto ETP’ler, büyük borsalarda hisse senetleri gibi işleme alınır. Ayrıca, ana varlığın performansını ve ivmesini takip eder. Müşterilerin herhangi bir dijital varlığa yönelmeden, borsaların sağladığı aracılık hizmetiyle yatırım yapmaları etkili oluyor. Güçlü şirketlerin ve yatırımcıların bu bankalar aracılığıyla kripto sektörüne daha da yoğunlaşacağı ileri sürüldü.

MS gelecek dönemde, daha fazla kripto varlık ürünlerinin hizmete sunulacağını ön görüyor. MS’ye göre, yatırımcıların odak noktası şimdilik Bitcoin (BTC) üzerinde kalırken, gelecekte daha fazla kripto varlıklar ilgi görebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner