Yükleniyor...

Moskova Borsası’ndan Dijital Varlık Hamlesi Gelecek

Rusya merkezli bir menkul kıymetler borsası Moscow Exchange (Moskova Borsası-MOEX), yıl sonuna kadar dijital finansal varlıklara dayalı bir ürün piyasaya sürmeyi planlıyor.

Moskova Borsasindan Dijital Varlik Hamlesi Gelecek

Rusya merkezli bir menkul kıymetler borsası Moscow Exchange (Moskova Borsası-MOEX), yıl sonuna kadar dijital finansal varlıklara dayalı bir ürün piyasaya sürmeyi planlıyor.

Kripto sektöründe hızla gelişme yaşanırken, dijital finans dünyasında yeni uygulamalar piyasaya sürülüyor. MOEX de dijital varlık konusunda hamle yapmak için çalışmalar yürütüyor.

Moskova Borsası Dijital Varlık Uygulamasını Hayata Geçirecek

Moskova Borsası’nın üst düzey bir temsilcisi, verdiği bir röportajda, borsanın dijital finansal varlıklara (DFA) dayalı bir ürün piyasaya sürmeyi planladığını söyledi.

Rusya‘ya yapılan siber saldırılarla ve yaptırımlarla yaşanan piyasa oynaklığına rağmen şirket yeni bir uygulamaya hazırlanıyor. 2022 yılının sonlarına doğru çıkarılması planlanan dijital varlıklar, Rus yetkililerin açıklamalarına göre belirli kripto para birimlerini içerecek.

Ortaklarından biri ile dijital varlık konusunda proje gerçekleştirmek için çalışan MOEX’in Bilgi Teknolojileri Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Andrey Burilov Tass, ortağın reel ekonomiden bir şirket olduğunu belirtti ve konuyla ilgili şunları söyledi:

“Buradaki ana nokta, şirketin duran varlıklarını dijital teknolojileri kullanarak yatırım piyasasına bağlamaktır.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner