Yükleniyor...

Mt.Gox, ABD’de İflas Korumaya Başvurdu

GÜNCELLEME:

GÜNCELLEME:

ABD’de de iflas koruma programına başvuran Mt.Gox CEO’su Mark Karpeles’in tüm varlığı, Amerikan yargıçları tarafından donduruldu.

Japonya’da kullanıcıları ile başı belada olan Mt.Gox CEO’su Mark Karpeles, ABD’deki varlıklarının korunması için ABD’de de iflas başvurusunda bulundu. Yani Mt.Gox, artık Amerika kanunlarına göre de iflas etmiş durumda.

Daha önce de Japonya’da iflas başvrusunda bulunan Mt.Gox, ABD savcılığının açtığı davadan büyük paralar harcamadan sıyrılabilmek için ABD’de de iflas başvurusunda bulundu. Mt.Gox kullanıcıları, Mark Karpeles için oldukça ağır ithamlarda bulunup, paralarının çalındığı iddialarını her yerde dile getirirken; Mark Karpeles kendi başının derdine düşmüş durumda. Mark Karpeles, ABD’de yaptığı bu iflas başvurusuyla birlikte varlıklarını koruma altına almış olacak.

Fakat son yaşanan gelişmelerden sonra, -Mark Karpeles her ne kadar hacker saldırısının ve çalınan Bitcoinlerin peşine düşeceğini söylese de- Mt.Gox CEO’su kullanıcıların öfkesinden paçayı kurtarıcak gibi gözükmüyor. Daha önce haberini yaptığımız, hackerların Mark Karpeles’in kişisel hesaplarına saldırarak Mt.Gox bilançosunu ve daha bir çok bilgiyi yayınlaması ile birlikte Bitcoin dünyasında büyük bir kaos yaşandı.

 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x